Półmaraton Philipsa – 265 razy poniżej 70 minut

Niespełna 5 miesięcy dzieli nas od 29. Półmaratonu Philipsa w Pile. Nieznaczna część biegowego środowiska pamięta, że przez pierwsze 9 edycji dystansem głównym było 15km. Od roku 2000 ulicami Piły biega się już półmaraton. Zobaczmy jak szybko w minionych 19 odsłonach pilskiej imprezy rywalizowali mężczyźni. W latach 2000 – 2018 padło aż 265 rezultatów lepszych niż 1:10:00. Autorami było 138 zawodników. Rekordową ilość czasów poniżej 70 minut zanotował mistrz Polski w półmaratonie z roku 2004 Piotr Drwal czyniąc to aż 9 razy.

Półmaraton Philipsa 2015 (fot. Łukasz Panfil)
1 Daniel Muteti KEN 62:11 2014
2 Martin Mukule KEN 62:25 2011
3 Marcin Chabowski POL 62:26 2011
4 Wambua Mbithi KEN 62:29 2015
5 John Rotich KEN 62:46 2001
6 Victor Rothlin SUI 62:47 2001
7 Joshua Munywoki KEN 63:05 2013
8 Yuki Mori JPN 63:10 2002
9 Adam Dobrzyński POL 63:18 2001
10 Waldemar Glinka POL 63:22 2003
Adam Dobrzyński (2) POL 63:25 2003
11 Michael Karonei KEN 63:25 2007
12 Hilary Maiyo KEN 63:27 2017
Michael Karonei (2) KEN 63:29 2006
13 Cosmas Kyeva KEN 63:31 2010
14 Boniface Nduva KEN 63:31 2012
Boniface Nduva (2) KEN 63:35 2009
15 Paul Ngetich KEN 63:37 2006
Paul Ngetich(2) KEN 63:37 2007
16 Jan Białk POL 63:38 2000
17 Arkadiusz Sowa POL 63:42 2007
18 Silas Mwtich KEN 63:45 2018
19 Henryk Szost POL 63:47 2006
Boniface Nduva (3) KEN 63:48 2008
20 Piotr Drwal POL 63:49 2004
21 Joel Mwangi KEN 63:51 2017
Hilary Maiyo (2) KEN 63:51 2018
22 Rafał Wójcik POL 63:54 2007
23 Artur Osman POL 63:56 2001
Adam Dobrzyński (3) POL 63:56 2004
24 Stiapan Rahutsov BLR 63:59 2007
25 Michał Bartoszak POL 64:00 2003
Artur Osman (2) POL 64:01 2002
26 Radosław Dudycz POL 64:01 2004
Cosmas Kyeva (2) KEN 64:01 2009
27 Arkadiusz Gardzielewski POL 64:04 2012
Piotr Drwal (2) POL 64:05 2007
28 Joel Komen KEN 64:07 2008
Henryk Szost (2) POL 64:09 2011
Martin Mukule (2) KEN 64:09 2013
29 Mirosław Plawgo POL 64:11 2000
Waldemar Glinka (2) POL 64:12 2001
30 Michał Kaczmarek POL 64:14 2010
31 Benjamin Matolo KEN 64:16 2000
Michał Kaczmarek (2) POL 64:18 2011
32 Paweł Ochal POL 64:21 2006
33 Mariusz Giżyńki POL 64:21 2009
34 Marcin Błaziński POL 64:21 2012
Jan Białk (2) POL 64:25 2003
35 Szymon Kulka POL 64:28 2016
36 Artur Kozłowski POL 64:29 2008
Stiapan Rahutsov (2) BLR 64:33 2008
37 John Mutai KEN 64:34 2014
38 Grzegorz Gajdus POL 64:35 2002
39 Jarosław Cichocki POL 64:35 2006
Piotr Drwal (3) POL 64:36 2000
40 Marcin Fehlau POL 64:36 2003
Wambua Mbithi (2) KEN 64:36 2015
Adam Dobrzyński (4) POL 64:40 2002
Jan Białk (3) POL 64:40 2006
41 Jirka Arndt GER 64:42 2001
42 Michał Smalec POL 64:42 2009
43 Artur Błasiński POL 64:44 2001
44 Władymir Tiamczyk BLR 64:45 2004
Michał Kaczmarek (3) POL 64:46 2008
Piotr Drwal (4) POL 64:50 2001
Arkadiusz Sowa (2) POL 64:51 2009
45 Dariusz Kruczkowski POL 64:52 2001
Mariusz Giżyński (2) POL 64:52 2015
46 Grzegorz Głogosz POL 64:53 2001
47 Marek Jaroszewski POL 64:53 2002
Piotr Drwal (5) POL 64:53 2006
Paweł Ochal (2) POL 64:53 2008
Michael Karonei (3) KEN 64:55 2005
48 Andrzej Ofiara POL 64:56 2000
49 John Tanui KEN 64:57 2014
50 Bartosz Mazerski POL 64:58 2001
Artur Kozłowski (2) POL 65:01 2011
Radosław Dudycz (2) POL 65:02 2000
51 Maksim Pankratan BLR 65:03 2012
Marcin Błaziński (2) POL 65:04 2013
52 Adam Nowicki POL 65:04 2016
Radosław Dudycz (3) POL 65:06 2001
53 Błażej Brzeziński POL 65:05 2010
54 Jan Zakrzewski POL 65:07 2004
Marcin Fehlau (2) POL 65:07 2009
Szymon Kulka (2) POL 65:13 2018
Adam Dobrzyński (5) POL 65:14 2005
55 Marek Drzała POL 65:17 2004
56 Sławomir Kwiatkowski POL 65:22 2001
Arkadiusz Gardzielewski (2) POL 65:23 2015
57 Tomasz Grycko POL 65:24 2016
Artur Kozłowski (3) POL 65:26 2010
58 Maciej Miereczko POL 65:30 2006
Arkadiusz Gardzielewski (3) POL 65:32 2017
Artur Osman (3) POL 65:33 2004
59 Hose Urive Marino MEX 65:33 2015
60 Dmitrij Dubowski BLR 65:34 2002
Paweł Ochal (3) POL 65:41 2005
Arkadiusz Gardzielewski (4) POL 65:41 2016
61 Sławomir Kąpiński POL 65:42 2000
Marek Jaroszewski (2) POL 65:42 2001
Dariusz Kruczkowski (2) POL 65:44 2004
Rafał Wójcik (2) POL 65:44 2006
Adam Nowicki (2) POL 65:47 2018
Radosław Dudycz (4) POL 65:50 2007
Dariusz Kruczkowski (3) POL 65:51 2000
Rafał Wójcik (3) POL 65:51 2004
Radosław Dudycz (5) POL 65:53 2003
Dariusz Kruczkowski (4) POL 65:55 2005
Marcin Fehlau (3) POL 65:56 2002
Arkadiusz Sowa (3) POL 65:56 2004
Tomasz Grycko (2) POL 65:56 2015
Wambua Mbithi (3) KEN 65:57 2014
62 Zbigniew Murawski POL 65:58 2001
Marek Jaroszewski (3) POL 65:59 2004
Błażej Brzeziński (2) POL 66:00 2011
Michał Smalec (2) POL 66:06 2010
Rafał Wójcik (4) POL 66:08 2008
63 Michael Buchleitner AUT 66:09 2001
64 Mathew Kosgei KEN 66:11 2005
65 Artur Pelo POL 66:14 2001
Adam Nowicki (3) POL 66:17 2014
Marek Drzała (2) POL 66:18 2003
66 Samuel Rutto KEN 66:19 2013
Mirosław Plawgo (2) POL 66:20 2002
67 Nathan Soimo KEN 66:21 2008
Paweł Ochal (4) POL 66:22 2013
68 Lauren Kwalia KEN 66:23 2013
69 Anatolij Zeruk UKR 66:27 2000
Marek Jaroszewski (4) POL 66:29 2006
70 Damian Kabat POL 66:29 2012
71 Igor Zaworonok BLR 66:30 2003
Jirka Arndt (2) GER 66:31 2002
72 Henadz Verkhavodkin BLR 66:31 2010
73 Artur Kern POL 66:35 2012
74 Kamil Poczwardowski POL 66:38 2009
75 Krzysztof Przybyła POL 66:40 2000
76 Tomasz Wilczyński POL 66:40 2000
77 Piotr Pobłocki POL 66:40 2001
Jan Białk (4) POL 66:42 2005
Mariusz Giżyński (3) POL 66:42 2008
78 Damian Roszko POL 66:44 2016
79 Maciej Badurek POL 66:45 2016
80 Kamil Sieracki POL 66:46 2010
81 Przemysław Rojewski POL 66:47 2006
Boniface Nduva (4) KEN 66:48 2015
82 Władimir Kotow BLR 66:51 2000
Marcin Fehlau (4) POL 66:51 2001
83 Jurij Rusyuk UKR 66:52 2015
84 Dariusz Klein POL 66:55 2001
Tomasz Wilczyński (2) POL 66:56 2001
Paweł Ochal (5) POLl 66:56 2014
85 Adam Draczyński POL 66:57 2009
86 Leszek Bebło POL 66:58 2002
Piotr Drwal (6) POL 67:01 2005
87 Emil Dobrowolski POL 67:02 2013
Emil Dobrowolski (2) POL 67:03 2016
Mariusz Giżyński (4) POL 67:07 2007
88 Kamil Jastrzębski POL 67:07 2015
89 Dawid Malina POL 67:09 2017
90 Robert Głowala POL 67:13 2016
91 Wiesław Figurski POL 67:14 2000
Kamil Poczwardowski (2) POL 67:16 2010
92 Karol Rzeszewicz POL 67:17 2009
Robert Głowala (2) POL 67:17 2017
Michał Smalec (3) POL 67:19 2008
Radosław Dudycz (6) POL 67:19 2011
Adam Nowicki (4) POL 67:19 2015
93 Ceslovas Kundrotas LTU 67:21 2001
94 Kamil Karbowiak POL 67:21 2018
Jarosław Cichocki (2) POL 67:22 2005
Damian Kabat (2) POL 67:23 2013
Kami Jastrzębski (2) POL 67:26 2016
95 Wojciech Kopeć POL 67:29 2014
Grzegorz Głogosz (2) POL 67:30 2000
Maciej Miereczko (2) POL 67:32 2008
96 Marek Dryja POL 67:35 2003
Bartosz Mazerski (2) POL 67:37 2004
Kamil Sieracki (2) POL 67:37 2009
97 Oleg Gutnik BLR 67:40 2002
Paweł Ochal (6) POL 67:40 2017
Krzysztof Przybyła (2) POL 67:42 2002
98 Wiesław Perszke POL 67:44 2000
Błażej Brzeziński (3) POL 67:46 2012
Damian Kabat (3) POL 67:48 2018
Bartosz Mazerski (3) POL 67:51 2007
99 Artur Ociepa POL 67:55 2000
Rafał Wójcik (5) POL 67:55 2005
Piotr Drwal (7) POL 67:56 2009
100 Mirosław Gołębiewski POL 68:02 2001
101 Marek Wojtas POL 68:02 2002
102 Pavel Novak CZE 68:03 2005
Artur Pelo (2) POL 68:06 2002
Piotr Drwal (8) POL 68:08 2003
Jan Zakrzewski (2) POL 68:08 2008
103 Łukasz Kujawski POL 68:09 2018
104 Grzegorz Olszowik POL 68:10 2001
Artur Pelo (3) POL 68:13 2000
105 Jacek Misiewicz POL 68:13 2001
Piotr Drwal (9) POL 68:14 2002
106 Tomasz Łazarewicz POL 68:15 2001
Mirosław Plawgo (3) POL 68:19 2004
Marcin Fehlau (5) POL 68:20 2004
107 Radosław Kłeczek POL 68:21 2008
108 Jurij Kaptseru BLR 68:22 2013
109 Dainius Saucikovas LTU 68:28 2000
110 Piotr Prusik POL 68:28 2002
Marcin Błaziński (3) POL 68:29 2014
Marek Jaroszewski (5) POL 68:31 2007
111 Maciej Wojciechowski POL 68:31 2009
Maciej Badurek (2) POL 68:31 2013
112 Alexiej Scutaru MOL 68:36 2000
Bartosz Mazerski (4) POL 68:36 2005
113 Paweł Piotrashke POL 68:36 2009
114 Łukasz Oskierko POL 68:36 2016
115 Marcin Panfil POL 68:37 2000
Tomasz Wilczyński (3) POL 68:38 2002
116 Bartłomiej Stajniak POL 68:38 2015
Krzysztof Przybyła (3) POL 68:39 2004
117 Artur Olejarz POL 68:41 2018
Przemysław Rojewski (2) POL 68:45 2008
118 Patryk Stypułkowski POL 68:45 2017
119 Krzysztof Wasiewicz POL 68:45 2018
Bartosz Mazerski (5) POL 68:47 2003
120 Wiesław Góra POL 68:49 2000
Tomasz Grycko (3) POL 68:49 2014
121 Marcin Sajek POL 68:51 2010
Tomasz Łazarewicz (2) POL 68:54 2004
122 Dmitrij Hryhorau BLR 68:54 2013
123 Yukiyoshi Kino JPN 68:56 2002
Tomasz Łazarewicz (3) POL 68:58 2002
Piotr Prusik (2) POL 68:58 2003
Igor Zaworonok (2) BLR 69:02 2006
124 Mateusz Demczyszak POL 69:04 2018
125 Leszek Biegała POL 69:07 2005
Michał Smalec (4) POL 69:12 2011
Leszek Biegała (2) POL 69:16 2003
Marcin Panfil (2) POL 69:20 2006
Wiesław Perszke (2) POL 69:23 2001
126 Jarosław Pałczyk POL 69:27 2006
127 Jakub Szymankiewicz POL 69:27 2018
Marcin Panfil (3) POL 69:26 2004
128 Patryk Domińczak POL 69:28 2009
129 Dariusz Kuzdra POL 69:29 2005
Emil Dobrowolski (3) POL 69:30 2017
Tomasz Łazarewicz (4) POL 69:31 2003
Marcin Sajek (2) POL 69:33 2009
Mirosław Gołębiewski (2) POL 69:40 2000
130 Gideon Koech KEN 69:41 2002
131 Adam Wakuluk POL 69:41 2016
Ceslovas Kundrotas (2) LTU 69:45 2002
132 Paweł Smędowski POL 69:45 2018
Zbigniew Murawski (2) POL 69:46 2004
133 Łukasz Panfil POL 69:46 2007
134 Stanisław Marzec POL 69:47 2007
135 Arkadiusz Borowiak POL 69:49 2001
Jacek Misiewicz (2) POL 69:49 2002
136 Wiktor Starodupcew UKR 69:52 2006
Piotr Prusik (3) POL 69:53 2004
137 Wojciech Więckowski POL 69:56 2000
138 Robert Czech POL 69:56 2001
Emil Dobrowolski (4) POL 69:56 2011
Grzegorz Głogosz (3) POL 69:57 2002

Rekordowym był rok 2001 kiedy z barierą godziny i dziesięciu minut uporało się aż 29 zawodników:

2000 – 23

2001 – 29

2002 – 23

2003 – 15

2004 – 19

2005 – 13

2006 – 15

2007 – 12

2008 – 14

2009 – 15

2010 – 9

2011 – 9

2012 – 7

2013 – 11

2014 – 9

2015 – 11

2016 – 11

2017 – 8

2018 – 12

Półmaraton Philipsa 2014 (fot. Łukasz Panfil)

17 zawodników ma na koncie więcej niż 3 starty poniżej 70 minut w historii Półmaratonu Philipsa:

Piotr Drwal 9x
Radosław Dudycz

Paweł Ochal

6x
Adam Dobrzyński

Rafał Wójcik

Marcin Fehlau

Marek Jaroszewski

Bartosz Mazerski

5x
Arkadiusz Gardzielewski

Dariusz Kruczkowski

Jan Białk

Boniface Nduva

Mariusz Giżyński

Adam Nowicki

Michał Smalec

Tomasz Łazarewicz

Emil Dobrowolski

4x

Opracowanie:
Łukasz Panfil (Komisja Statystyczna PZLA)

  office.html

Languages »