Apel starosty do rolników w sprawie suszy

Starosta Pilski apeluje do rolników z powiatu pilskiego o składanie w miejscowych urzędach gmin wniosków suszowych.

Właściciele gospodarstw, dotkniętych niekorzystnym zjawiskiem suszy, mogą ubiegać się o pomoc w likwidacji powstałych w jej wyniku szkód. Pracownicy Urzędów Gmin w całym powiecie pilskim na bieżąco zajmują się rejestracją wniosków i apelują, żeby ze zgłoszeniem nie zwlekać do ostatniego dnia. Wnioski z prośbą o oszacowanie szkód w gospodarstwie otrzymają Państwo na miejscu, w urzędzie. Termin jest o tyle ważny, że szacowanie strat musi być zakończone przed zebraniem plonu głównego!
Starosta Pilski przypomina, że rolnicy poszkodowani przez suszę, aby mogli ubiegać się o jakąkolwiek pomoc klęskową, muszą posiadać protokół oszacowania szkód przez komisje powołane przez wojewodów. Warto dodać, że komisje oceniające poziom strat w uprawach rolnych już pracują w poszczególnych gminach powiatu pilskiego.

[fot: Agro fakt]

3 komentarze do

 • 13 lipca 2018 at 11:20
  Permalink

  Jakakolwiek,czyli jaka? Żadnych konkretów.Szacowanie strat ma na celu poinformowanie Wojewody jaka jest skała klęski i to wszystko. Dalej już rolnicy muszą radzić sobie sami, np. zaciągając kredyty. I ot cała pomoc!!!

  Odpowiedz
 • 11 lipca 2018 at 21:04
  Permalink

  Obudzili się, bardziej pod publikę, że tak interesują się rolnikami do piątku zbierają wnioski a rolnicy już młócą.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *