Najważniejszy puchar pozostał w Kaczorach

KACZORY. Po raz 23. zorganizowano Turniej Wsi Gminy Kaczory. Do rywalizacji na stadionie w Kaczorach stanęło wszystkich dwanaście sołectw.

– Najważniejszym celem tego turnieju jest budowanie więzi między sołectwami. Od 23 lat z sukcesem udowadniamy, że potrafimy ze sobą współpracować, integrować się i bawić. A właśnie dzisiaj jest okazja do dobrej zabawy z nutką zdrowej rywalizacji – mówił na otwarciu imprezy wójt Brunon Wolski.

W tym roku reprezentacje sołectw zmagały się w takich konkurencjach, jak wielka skakanka, rzut niespodzianką, dzieci na start, ślepa piłka, strzały na bramkę i jak zawsze najbardziej emocjonujące przeciąganie liny. W klasyfikacji generalnej zdecydowanym zwycięzcą turnieju zostało sołectwo Kaczory. Na podium znalazło się jeszcze miejsce dla Morzewa i Śmiłowa. Kolejne lokaty należały do Dziembowa, Rzadkowa, Równopola, Krzewiny, Prawomyśla, Zelgniewa, Jeziorek, Dziembówka i Brodnej.
Oprawę muzyczną pierwszej części festynu zapewniła Gminna Orkiestra Dęta w Kaczorach pod dyrekcją Zdzisława Nawrota. Później sceną zawładnął śpiewający aktor i showman Robert Rozmus. Publiczność porwały światowe hity z polskimi tekstami, m.in. „Delilah” Toma Jonesa, „You’re the One That I Want” Olivii Newton-John i Johna Travolty, a także reagge’owa „Jamajka” czy „Małgośka” Maryli Rodowicz – w tym ostatnim wiodącą rolę odegrały dziewczyny z chórku towarzyszącemu Rozmusowi.

Turniej wsi zamknęła dyskoteka pod chmurką.

(msz)

[fot. Marek Mostowski]

1 komentarz do

  • 3 sierpnia 2018 at 10:49
    Permalink

    Morzewo nie 2 miejscu? Prawomysl tez pominiety czy dyskwalikacja

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *