Sukcesy w „Pucharze 4 Jezior” i nie tylko…

MARGONIN, OLSZTYN, SZAMOCIN, CHODZIEŻ. Pierwsze zawody w ramach tegorocznej edycji pływackiego „Pucharu 4 Jezior” odbyły się w Margoninie w dniu 30 czerwca 2018 r. O zwycięstwo rywalizowano na dwóch dystansach 1500 i 3000 km 10. Marcin Wypych z Jeziorek zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii i trzecie w kategorii open na dystansie 1500 km.

21 lipca Marcin Wypych i Paweł Lisiecki z Kaczor wystartowali na IV Mistrzostwach Polski Masters w Open Water na dystansie 3000 metrów na jeziorze Ukiel w Olsztynie. Rewelacyjne czasy pozwoliły Pawłowi Lisieckiemu zająć pierwsze miejsce w swojej kategorii i zostać w niej mistrzem Polski. Marcin Wypych zajął szóste miejsce w swojej kategorii wiekowej, kolejny raz poprawiając swój czas na tym dystansie.

4 sierpnia w Szamocinie nad jeziorem Siekiera odbył się drugi etap pływackiego cyklu „Puchar 4 Jezior”. Marcin Wypych i Paweł Lisiecki uzyskali tam świetne wyniki i zajęli w swoich kategoriach drugie i szóste miejsce.

Nazajutrz odnotowano kolejny start mieszkańców Jeziorek: Katarzyny i Marcina Wypych w Triathlon Series Chodzież 2018. Pani Katarzyna na dystansie 1/8 Ironman z czasem 1:34 zajęła drugie miejsce w swojej kategorii, natomiast Marcin pokonał dystans 1/4 Ironman z czasem 2:46. Warto przypomnieć, że Katarzyna już drugi raz z rzędu zajęła w tym roku drugie miejsce. Świetny czas uzyskał również Paweł Lisiecki – 2:31, co daje nadzieję na kolejne zwycięstwa.