Towarzyszą nam już przez dwie dekady – jubileusz muzycznych entuzjastów

KACZORY. W miniony piątek 20-lecie działalności świętowała Gminna Orkiestra Dęta w Kaczorach.

Orkiestra powstała w lutym 1998 roku z inicjatywy dyrygenta Zdzisław Nawrota, który kieruje nią do dzisiaj. Zespół dał pierwszy występ 2 maja 1998 roku. Od tamtego czasu zapisał na swoim koncie ok. 800 koncertów. Na tej liście jest m.in. udział w programach telewizyjnych oraz występ na Placu Zamkowym w Warszawie podczas ogólnopolskiej uroczystości z okazji 85-lecia Policji.

W ciągu dwóch dekad przez szeregi orkiestry przewinęło się ponad 50 muzyków, niektórzy grają w niej od początku.

– Zawsze stanowili zgraną grupę muzycznych entuzjastów – podkreśliła Krystyna Adamczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kaczorach, która prowadziła jubileuszową imprezę.

– Dwadzieścia lat temu, przy przyzwoleniu rady gminy, podjęliśmy dobrą decyzję – mówił wójt Brunon Wolski. – Dzisiaj nikt z mieszkańców nie wyobraża sobie imprezy bez udziału naszej orkiestry. Staliście się członkami tej społeczności. Zajmujecie się pracą zawodową, macie rodziny, a jednak znajdujecie czas, by ćwiczyć i grać. I za to należą się wam wielkie słowa uznania.
Z rąk wójta Brunona Wolskiego oraz przewodniczącego Rady Gminy Kaczory Stefana Kowala członkowie orkiestry otrzymali kwiaty, listy gratulacyjne oraz koperty z finansowym wkładem, do którego dołożył się senator Henryk Stokłosa, reprezentowany na uroczystości przez Przemysława Andryszaka, prezesa ZRP „Farmutil HS” S.A.

Jak na muzyczne urodziny przystało, nie zabrakło okolicznościowego koncertu orkiestry i to nie tylko w repertuarze instrumentalnym, ale z kilkoma utworami wokalnymi. Przerywnikami koncertu były występy satyryka Marka Mality.

[źródło: faktypilskie.pl]

 • 18 kwietnia 2018 at 11:27
  Permalink

  Dront Dodo tobie od tego bębnienia wypalilo uzwojenia dawno.

  Odpowiedz
 • 17 kwietnia 2018 at 14:47
  Permalink

  Na imprezie gdzie będą bębnić gmina obowiązkowo rozdaje stopery do uszu.

  Odpowiedz
  • 18 kwietnia 2018 at 08:51
   Permalink

   tobie od siedzenia przed telewizorem dupa wypchnęła mózg

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *