XV jubileuszowy Konkurs o Złote Pióro. Julianna Wegner z Kaczor wśród laureatów

PIŁA. Ten konkurs pokazuje, że młodzi ludzie nie czytają wyłącznie Harry’ego Pottera i stron internetowych, a coś jeszcze, co skłania ich następnie do tego, by sami wypowiedzieli się twórczo – powiedziała Zuzanna Przeworska, organizatorka i jurorka konkursu. W jego jubileuszowej XV edycji wzięło udział 149 młodych autorów z Piły, Wyrzyska, Łobżenicy, Wysokiej, Szydłowa, Wiktorówka, Grabionnej, Starej Łubianki, Chodzieży i… Kaczor. Nadesłali 302 utwory wierszem i prozą. Był to już XV jubileuszowy Konkurs o Złote Pióro – „Od magii świata do magii słowa” organizowany przez Klub Literacki Pegazik działający w MDK „Iskra” wspólnie z PiMBP w Pile.

Poziom nadesłanych na konkurs prac milo zaskoczył jurorów. – Przeważała proza, która bierze się z głębszego spojrzenia na rzeczywistość. Wymaga czasu i tego, by mieć już coś więcej do powiedzenia… Stąd jesteśmy pod ogromnym wrażeniem – ocenia Z. Przeworska, przewodnicząca jury konkursu, poetka, dziennikarka, wydawca, prezes Fundacji Literackiej im. Agnieszki Bartol. Nadesłaną twórczość oceniali ponadto: Elżbieta Ambroż, poetka i Jan Arski, dziennikarz, wiceprezes wspomnianej Fundacji. Przyznali Złote Pióra w czterech kategoriach wiekowych.

Wśród laureatów konkursu znalazła się Julianna Wegner – uczennica z klasy II a kaczorskiego gimnazjum.

W sumie nagrodzono ponad 40 autorów. Wydarzenie to odbyło się pod patronatem Starosty Pilskiego, Eligiusza Komarowskiego, który osobiście gratulował laureatom i wręczał im dyplomy.

To bardzo ważne, by mieć pasję w życiu. Ona człowieka wzbogaca, często nadaje mu sens.  Konkurs o Złote Pióro promuje i nagradza autorów słowa pisanego, w najlepszej formie. Dzisiaj, w dobie popkultury, mediów społecznościowych, kiedy przekaz najczęściej sprowadza się do użycia kilku słów, haseł i skrótów, dbałość o język polski jest tym bardziej cenna. Gratuluję laureatom i dziękuję Pani Zuzannie Przeworskiej, że od lat organizuje to przedsięwzięcie i opiekuje się młodymi twórcami – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
[źródło: Tygodnik Nowy, Gimnazjum w Kaczorach, fot. Gimnazjum w Kaczorach]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *