Słowo o trzęsących się portkach

Słowo o trzęsących się portkach

 

„Ludzie ludziom zgotowali ten los”. Mam nadzieję, że dla większości moich czytelników te słowa brzmią znajomo. W „Medalionach” Zofia Nałkowska odnosiła je do okrucieństw nazizmu. Dziś trzeba je przypominać w związku z tragedią rodzin ofiar terroryzmu puttygen download , ale także  uchodźców, którzy uciekając przed wojną, szturmują od południa granice Europy. Ci pierwsi są pod opieką swych bogatych państw, tym drugim niektóre państwa europejskie ostentacyjnie zatrzaskują przed nosem drzwi.

Nie będę opisywać gehenny ludzi, mężczyzn i kobiet, rodzin z dziećmi i dzieci bez rodzin, uciekających przed głodem, torturami i śmiercią, a już z całą pewnością nie będę cytować internetowego hejterstwa, które niechęć do uchodźców usprawiedliwia strachem przed terroryzmem i islamizacją Europy.  Zamiast tego przytoczę kilka faktów.

W 2011 r. amerykański instytut badawczy Pew Research Center zebrał dane dotyczące ludności muzułmańskiej w każdym kraju na świecie. Wynika z niej, że w całej Europie muzułmanów jest obecnie 44,1 mln (2,7 proc. światowej populacji), z czego ponad jedną  trzecią (36 proc.) stanowią muzułmanie mieszkający w Rosji (ponad 16 mln). Jeżeli chodzi o państwa UE, w czołówce rankingu pod względem liczby ludności islamskiej są Niemcy (4 mln z 80 Download putty installer for windows ,7 mln mieszkańców), a za nimi Francja (3,5 mln z 65,5 mln) i Wielka Brytania (1,6 mln z 63 mln). Muzułmanie stanowią zatem 5 proc. ludności Niemiec, 5,3 proc. ludności Francji i 2,5 proc ludności Wielkiej Brytanii. Muzułmanów w Polsce w 2010 r. było raptem 20 tys. czyli 0,1 procenta. Większość z nich to potomkowie Tatarów, którzy przybyli do Polski za czasów Jana III Sobieskiego.

*

Smutna to konstatacja, ale nieoczekiwanie polskim problemem okazało się tchórzostwo.  To zaskakujące, ponieważ dotąd szczyciliśmy się odwagą narodu, który oparł się zaborcom, z determinacją walczył z niemieckim nazizmem i pokonał w 1989 roku komunizm, otwierając innym krajom środkowej Europy drogę ku wolności. Hasło „Za wolność naszą i waszą” stało się dewizą naszych przodków. „Bądź odważny, gdy rozum zawodzi – pisał Zbigniew Herbert – bądź odważny. W ostatecznym rachunku jedynie to się liczy, a Gniew twój bezsilny niech będzie jak morze, ilekroć usłyszysz głos poniżonych i bitych.”

A tu nagle, w drugiej dekadzie dwudziestego pierwszego wieku, okazuje się, że ci sami Polacy potwornie się boją garstki imigrantów. Trzydzieści kilka milionów ludzi, tworzących jeden z najbezpieczniejszych (19 miejsce) i najbogatszych (23 miejsce ) krajów świata, dysponujący policją i wojskiem, zrzeszony w międzynarodowych organizacjach wywiadowczych, policyjnych i będący członkiem NATO – ten kraj ze wszystkich sił broni się przed ludźmi Vigilix support number , którzy na dziurawych krypach uciekają przed wojną.

I nic nie jest w stanie wpłynąć na to polskie tchórzostwo. Do odwagi wzywa papież, polski kościół proponuje uruchomienie korytarzy humanitarnych manual.html , katoliccy publicyści przypominają nauczanie Jana Pawła II, który wielokroć mówił i pisał o  miłości do bliźniego i poszanowaniu dla życia ludzkiego. Bez względu na kolor skóry, wyznanie, orientację.      Wszystko to na nic. Trzęsący portkami reprezentanci Polski tchórzliwej odpowiadają states area phone code , że w sprawie uchodźców mają inne zdanie. Głośno krzyczą, że nie przyjmiemy uchodźców, bo nie jesteśmy na to przygotowani, bo rachunek ekonomiczny wychodzi niekorzystnie, a islam zagraża chrześcijanom. Na naszych oczach w pył rozpadają się mity: ten o polskiej, legendarnej odwadze, i ten o polskiej, głębokiej wierze chrześcijańskiej.

Przykro patrzeć, jak ci sami ludzie, którzy kilka miesięcy temu w święto Żołnierzy Wyklętych krzyczeli „pamiętamy!”, a kilka tygodni temu w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego zastygli nagle w pełnym powagi milczeniu, widząc na horyzoncie garstkę uchodźców, mają majtki pełne strachu.

Ich postawa dowodzi, że Polacy naród kiedyś dumny ze swojej odwagi i tolerancji jest dziś społeczeństwem ksenofobów, nacjonalistów i tchórzy. Skąd wzięła się ta zmiana? Co ją spowodowało?

Mistrz Konstanty Ildefons Gałczyński znalazł na te pytania taką oto odpowiedź:

GDY WIEJE WIATR HISTORII,
LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOM
ROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIAST
TRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM.

Zbigniew Noska

3 881 Replies to “Słowo o trzęsących się portkach”

 1. ” Po raz pierwszy zyskał sobie taką sławę, gdy jako minister spraw wewnętrznych usiłował rozmontować struktury władzy III RP z prezydentem i marszałkiem sejmu włącznie, umieszczając ich nazwiska na liście agentów peerelowskich służb specjalnych.” Pisze Pan, Panie Noska.

  Poniższe to urywek z prasy:
  „Działania Macierewicza były realizacją uchwały lustracyjnej podjętej przez Sejm 28 maja 1992 r. Zobowiązywała ona ministra spraw wewnętrznych do tego, ażeby podał do 6 czerwca 1992 r. „pełną informację na temat urzędników państwowych od szczebla wojewody wzwyż, a także senatorów, posłów, a do dwóch miesięcy – sędziów, prokuratorów, adwokatów oraz do sześciu miesięcy – radnych gmin i członków zarządów gmin, będących współpracownikami Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa w latach 1945-1990”.

  Panie Noska. Czy prezydent Wałęsa był czy też nie był tym sławnym „Bolkiem”? Oto jest pytanie. Zapewne tego się nie dowiemy bo istotne dokumenty „Bolka” zaginęły po wypożyczeniu ich przez urzędującego wówczas prezydenta Wałęsę.

 2. jest to tekst kryminalny i nie ma co się dziwić, komuchy z definicji są sitwą przestępczą, a autor śpiewał w Warszawie przy przepoczwarzaniu się PZPR w SDRP „…bój to jest nasz ostatni…”. Wasza robota to sponiewieranie Polski i polskości.

 3. W urzędach państwowych i instytucjach prawa odbywa się wystawianie tyłka do PiS. Urzędnicy, prokuratorzy, sędziowie zaczęli dawać ciała tym, którzy w sondażach prowadzą.
  Najbardziej spektakularna była decyzja prokuratury w sprawie Antoniego Macierewicza. Uznano raport o rozwiązaniu WSI niedokumentem, a Macierewicza, iż nie był funkcjonariuszem państwowym. Śledztwo umorzono. Curiosum. Dają tyłka i tyłek PiS liżą.
  Następna sprawa – dofinansowanie filmu „Smoleńsk” Antoniego Krauze. PISF (Państwowy Instytut Sztuki Filmowej) dopuścił projekt filmu do drugiego etapu walki o wielomilionową dotację. Wiele wskazuje na to, że film powstanie z pieniędzy państwowych, jak to „Ruscy” zamachnęli się na prezydenta tysiąclecia.
  Takich smaczków pro-pisowskich jest więcej. Koniunkturalizm urzędników w dawaniu tyłka i lizusodupstwie rozkwita.
  Piszą o tym w „Polityce” Wiesław Władyka i Mariusz Janicki. Urzędasy biorą kurs na Kaczyńskiego.

 4. Andrzej Stankiewicz w „Rzeczpospolitej” snuje przypuszczenia poparte źródłem z wywiadu, iż Antoni Macierewicz wiedział o tajnym więzieniu CIA w Starych Kiejkutach.
  Dziennikarz „Rz” pisze: „Jeśli Wojskowe Służby Informacyjne wiedziały o więzieniach CIA, to informacja taka powinna się znaleźć w raporcie z likwidacji WSI – zgodnie z przepisami raport miał zawierać właśnie informacje dotyczące naruszania prawa. A jeśli trafiła do wojskowych służb później – to powinni o tym wiedzieć następcy gen. Dukaczewskiego. Oba te tropy prowadzą do Antoniego Macierewicza”.
  W związku z tym Jacek Żakowski w TOK FM proponuje: „Może powołać komisję? Sprawdzić, czy Macierewicz jest niebezpiecznym wariatem”.

 5. Podobnie jak Andy namawiam wszystkich do przeczytania w ” Polityce” artykułu „Nowy zakład Pascala” M.Janickiego i W.Władyki.
  Niepowtarzalna okazja by szczurzaści spojrzeli na siebie z daleka.
  O komisji śledczej PO pokłapie,premier D.Tusk powie nie i na tym się skończy – patrz raport Kalisza.
  W zanadrzu zostaje kazus AL Capone i wilk może być syty a owca tam gdzie należy. Nic nie stoi na przeszkodzie by tego szkodnika zamęczyć,bezpiecznymi dla służb, zarzutami o przestępstwa podatkowe, przechodzenia przez jezdnię nie tam gdzie można,przekroczenia szybkości,promile itp.
  Przełknęliśmy tortury (w słusznej sprawie), przełkniemy dla słuszności,gdy prawo nie działa, też takowy kazus o mało co funkcjonariusza publicznego.

 6. Od dłuższego już czasu, kiedy przyglądam się temu co w Polsce się dzieje doznaję absmaku. To takie uczucie, które dręczy prezesa obecnie największej partii prawicowej. Gosposia mu źle gotuje czy co? Czego byśmy się nie tknęli to wszystko spieprzymy. I to tak, że ciągnie się za nami jak guma do żucia.

  Weźmiemy się za reformę gospodarczą, afera na aferze. Przed laty reformowaliśmy PGR-y, pozostały jedynie puste pola i straszące resztki zabudowań. Ludzie, którzy tam pracowali nie zabrali się z szalejącym dobrobytem i zapominali się w napoju „arizona”, a niektórzy, ci zszokowani dobrem jakie na nich spadło jak manna z Nieba uszykowali sobie sznur na szyję. Wzięliśmy się za budowę dróg i mostów, afera na aferze. Upadające firmy, niezapłacone pensje robotnikom, rozsypujący się za dupą ministra „zegarka” asfalt, itp.

  Dostaliśmy Euro 2012, wybudowaliśmy stadiony droższe niż gdzie indziej. Problem tylko w tym, że standardem, formą nie odbiegają od tych, które mają w Niemczech. Anglii, Francji i to znacznie tańsze. Dziś nasze media rozsmakowują się kwotą jaką Rosja wywaliła na IO w Soczi. Podobno ponad 50 miliardów USD. A można było taniej twierdzą Rodzim mentorzy z drwiącym uśmieszkiem. Niestety to z powodu afer i defraudacji jakie drążą Rosję. Zapomniał wół jak cielęciem był? Wiadomo, że w takim kraju jak nasz, na dorobku, gdzie się inwestuje można spodziewać się afer znacznie częściej niż gdzieindziej. Ażeby ich uniknąć potrzebne są zdrowe i sprawne służby specjalne. Zaryzykuje nawet stwierdzenie, że z powodu materialnych potrzeb nasze upodobanie do afer to rzecz niestety normalna. Przynajmniej dopóty, dopóki się jako tako nie dorobimy. Ludzka chciwość jest bardzo silnym uczuciem.

  Ale jedźmy dalej żeby dojść do sedna tematu, czyli do WSI. Miały być lotniska, autostrady, ale tu też klęska. Podobno modernizujemy PKP. Kupiliśmy sobie szybki pociąg, ale nie ma on drogi żeby tak szybko jeździć, jakie ma techniczne możliwości.

  Przez 21 lat do 10 kwietnia roku 2010 nasi najważniejsi ludzie w państwie podróżowali na drzwiach od stodoły. Radosna galopada husarii – no może nie galopada, lecz loty skończyły się na pewnej brzozie.

  Od 89 w Polsce dużo się zmienia. Próbujemy zreformować nasz kraj. Dzieło bez precedensu, nie ma tu kalkowych przykładów, żeby zerżnąć od kogoś. Błędy są nieuniknione. Ale na Boga, chyba jest ich zbyt wiele.

  Reformujemy naszą administrację państwową. Nasze służby specjalne, w tym wojskowe. I jak na ironię upoważniamy do tego trudnego zadania „szewca”. Autor dokonał tu właściwego odniesienia. Wiemy jednak przecież, że nasz Antoni buta też by nie wyprodukował. Wyszłaby mu z tego raczej szubienica na komucha. Człowiek tak zdominowany ideologicznie nie może nic poprawnie wykonać. Dziś obserwujemy ataki na tego człowieka. Oczywiście, jak najbardziej słuszne. Ale należy zadać sobie pytanie czy to tylko on, Antoni Macierewicz jest tu winny? Za to co ten człowiek robi winę ponosi wiele osób. W przypadku reformowania WSI i w przypadku komisji parlamentarnej ds. katastrofy smoleńskiej również.

  Wywiad wojskowy i kontrwywiad poddano dwom reformom. Powołano WSI w sposób nie dający gwarancji jej dobrego funkcjonowania, a następnie po raz drugi spieprzono robotę likwidując WSI powołując SKW, co wykonał Antoni Macierewicz. Przy okazji rujnując całą strukturę agenturalną. WSI oceniać można różnie. Była to służba, która pewnie nie spełniała potrzeb naszej armii i naszego bezpieczeństwa. Jednak jako służba wywiadu zbierała informacje. Miała swoje struktury. Wykonała pewną pracę wywiadowczą, co profesjonalny reformator powinien wykorzystać. Tak, aby przedłużyć ciągłość pracy służb specjalnych i spowodować, abyśmy do ludzi tam pracujących mogli mieć zaufanie. I żadna reforma nie powinna powodować upublicznianie sposobów pracy wojskowych służb specjalnych. Nie powinno się publikować danych siatki agentów, bo to tak jakby piekarz nasrał do ciasta. A już zniknięcie danych z systemu komputerowego to prawdziwa klęska.

  Na przykładzie reformowania WSI dokonanej przez Antoniego Macierewicza i tego co dzieje się w tej sprawie obecnie, umorzenie przez prokuraturę, widzimy jak wiele brakuje nam do cywilizacji i demokracji zachodu. Prokuratura chroni tego człowieka. A jego winy przecież są ewidentne. Widzi to laik. Nie potrzeba tu znawcy tematu – służby wywiadu i kontrwywiadu wojskowego. To kpiny z obywateli. I my za to płacimy. Czy potem możemy spodziewać się, żeby tacy ludzie skutecznie ścigali przestępczość, aferzystów z tymi największymi włącznie? Płacimy za ewidentną fuszerkę.

  Wczoraj w jednym z programów w TV, pewien publicysta w rozmowie na temat przypadku reformowania WSI powiedział, że wierzy w rolę państwa w tej sprawie. Wierzy, że państwo jest nierychliwe, ale sprawiedliwe. Jednym słowem, że przyjdzie czas i Antoniego Macierewicza w końcu dopadnie sprawiedliwość. Widząc to co dzieje się dziś w prokuraturze i w sądach mam wątpliwości. Ale może? Nie chciałbym ulegać chorej podejrzliwości jak w przypadku prawicowych radykałów, którzy nawet o mżawkę na Kasprowym gotowi przypisać winę Tuskowi. Jestem jednak niecierpliwy.

 7. Ne chcę zaśmiecać blogu, bo tekst jest dość obszerny. Podaje tylko link do tekstu jaki ukazał się przed chwilą na Portalu TVN24 w sprawie o której tu dyskutujemy. Moim zdaniem masa ciekawych zwrotów akcji jak w filmie amerykańskim. I nikt mi nie powie, że nasza prokuratura jest apolityczna.

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/nieznany-i-nieudany-zarzut-dla-macierewicza-za-likwidacje-wsi-minister-sprawiedliwosci-absurdalne-umorzenie,393716.html

 8. Dopóki nie dowiem się, który rzut na zdjęciu jest właściwy, nie będę się wypowiadać, nie wiedząc z kim mam honor.

 9. TVN24 ujawnił, iż prokurator Krzysztof Kuciński prowadzący śledztwo w sprawie raportu WSI sporządzonego przez Antoniego Macierewicza chciał postawić konkretne zarzuty.
  Kuciński prowadził śledztwo od 2009 roku do jesieni 2013. Głównym zarzutem było przekroczenie uprawnień przez Macierewicza jako przewodniczącego komisji, podanie nieprawdziwych informacji w raporcie, fałszerstwo intelektualne w raporcie oraz ujawnienie informacji niejawnych o operacjach WSI.
  Oraz drugi zarzut, iż w tym kształcie raport został przedstawiony prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu. W raporcie znajdowały się informacje objęte tajemnicą, których – zdaniem Kucińskiego – nie mógł ujawnić prezydentowi.
  Ale na takie zarzuty wobec Macierewicza nie zgodzili się jego przełożeni, w tym prokurator generalny Andrzej Seremet. Wówczas Kuciński zrezygnował z prowadzenia śledztwa. Przejął je inny prokurator, który uległ przełożonym, w rezultacie czego umorzył postępowanie.
  Jednoznacznie to wskazuje, iż prokuratura generalna jest pro-pisowska. Bo co to za powody do umorzenia – skandaliczne – iż raport nie jest dokumentem (a czym do diabła jest? papierem toaletowym?) oraz, że Macierewicz nie był funkcjonariuszem państwowym, bo nie pobierał pensji. A wiceministrem był za darmo? Śmiechu warte.
  Umorzenie śledztwa nie trzyma się kupy.
  Zdaje się, że pętla wokół Macierewicza zaciska się coraz silniej. Wzburzony decyzją umorzenia jest minister sprawiedliwości Marek Biernacki, a szef klubu Parlamentarnego PO Rafał Grupiński opowiada się za komisją śledczą, twierdzi:
  „Trzeba zareagować, przyjdą następni szaleńcy”.

 10. Macierewicz znowu knuje. Wszystko związane z wybuchami na pokładzie tupolewa posypało się. Śmiech na sali. Doszły ostatnio wykopaliska, o czym doniósł tygodnik „wSieci”. Olaboga, 20 tys. odłamków, jak po wybuchu – napisali.

  Nikt tym się na poważnie nie zajął, bo to bzdura na resorach. Na karku Macierewicz ma teraz raport o rozwiązaniu WSI. „Wyborcza” nawet dotarła do audytu, w którym napisano, że nowo powołane służby kontrwywiadu SKW, które były zarządzane przez Macierewicza, to amatorszczyzna. Zabawa patałachów w bezpieczeństwo Polski. Narażanie życie agentury.

  Macierewicz chce więc odwrócić uwagę od siebie. Zwrócił się do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta, aby objął ochroną Artura Wosztyla, dowódcy Jaka-40, który lądował w Smoleńsku przed katastrofą smoleńską.

 11. Do warszawskiej Prokuratury Apelacyjnej wpłynęło już 19 zażaleń na umorzenie śledztwa w sprawie odpowiedzialności Antoniego Macierewicza za nieprawidłowości przy likwidacji WSI. To z kolei oznacza, że sąd zdecyduje o podtrzymaniu umorzenia lub ponownym skierowaniu sprawy do prokuratury.

 12. Dwa lata nie czytałem wypocin Noskli ale nic sie nie zmienia. Kłamstwo jakim posługuje sie Noska nie zasługuje właściwie na komentarz. Jednak spróbuję. Kłamstwem jest że ludzie Macierewicza skopiowali bezprawnie komputerową bazę agentury SKW. Ta kwestia była przedmiotem zainteresowania sądu i prokuratury. Macierewicz obronił się. Nic nie wyniesiono. Poza tym Noska kłamie że ta sprawa jest sprawą nową. To odgrzewany kotlet aby przygotować nawalankę w prasie radiu i TV. I Noska realizuje polecenie płynące z GW i pisze kłamstwa. Czas aby go ktoś zawlókł za to do sądu i wygrał sprawę aby zaplacił. Wtedy dotrze to do jego łba.

  1. W takim razie, jeżeli Noska kłamie to kłamią wszystkie media w Polsce rozprawiając o tym od kilku dni. Jakoś autor tego nie zauważa. Czy to nie aby uprzedzenie? Tego, że w żenująco nieprofesjonalny sposób rozwalono WSI i na to miejsce tak naprawdę nie zorganizowano porządnych wojskowych służb informacyjnych tego też autor nie zauważa? Że prokuratura w tej sprawie ośmiesza siebie i obywateli ma w d tego też autor nie zauważa?

  2. Spokojnie. Niech się tak Pan nie denerwuje. Ma Pan prawo nie zgadzać się ze mną. Piszę jednak nie dlatego, by ukoić pańskie nerwy, lecz po to, by zapewnić, ze nie mam żadnych kontaktów z GW. Nigdy tam niczego nie publikowałem, czego żałuję. Obecnie jako emeryt czuję się i jestem człowiekiem wolnym, który pisze to, co myśli.Staram się tylko o jedno: Nie obrażać swoich adwersarzy. Ale to już jest kwestia kultury osobistej.

   1. Nie kłam człowieku i nic więcej nie oczekuje od Ciebie. Wkrótce staniesz przed Sądem Bożym. Czas się opamiętać.

 13. Obuz/Noska „Nieznana bliżej liczba osób zapłaciła za to życiem,… …zniszczył w ten sposób wszelkie próby normalizacji naszych stosunków z tym krajem.”

  Raczej chodzi o stosunki zajączka z dupą niedźwiedzia, które nigdy nie były poprawne nawet za czasów Dymitrów Samozwańców.
  Kto zginął?
  Nazwisko, imię, pesel. Chyba, że chodzi o NN, czyli agencja JPP-jedna pani powiedziała.

  Szkoda gadać!

 14. Czy Antoni Macierewicz zna się na wywiadzie, jak świnia na gwiazdach? Pewnie świnie należałoby w tym miejscu przeprosić.
  Pod koniec stycznia Macierewicz dał upust swojej nienawistnej elokwencji na konferencji prasowej. Zapytany, kto ponosi winę za śmierć polskich żołnierzy w Afganistanie, odparł: „Talibowie i Makowski”.
  Aleksander Makowski to były agent wywiadu (WSI) w TVP Info odparował Macierewiczowi:„Myślę, że on zdenerwował się i odleciał. Prawda jest taka, że pracowałem wywiadowczo w Afganistanie przez 10 lat, a Antoni Macierewicz nie spędził tam ani jednego dnia”.
  Macierewicz podobnie tchórzliwie zachował się w Smoleńsku, gdy doszło do katastrofy tupolewa, na wieść tragedii spieprzył z Katynia – tam oczekiwał na przyjazd delegacji prezydenckiej – do kraju pierwszy, a galoty wytrząsł po powrocie. Wytrząsa je zresztą do dzisiaj, smród jego teorii zamachowo-wybuchowych roznosi się po całej Polsce

 15. Noska nazwał Macierewicza polskim Herostratesem. I ma rację, ale nie wskazał, ze na miano to zasługuje jeszcze bardziej Jarkacz.
  Deklaracja Jarosława Kaczyńskiego w wywiadzie udzielonym „Do Rzeczy”, iż nie będzie kandydował na prezydenta niesie w sobie klęskę, jest popularnie zwanym: strzeleniem sobie w kolano. Zwłaszcza że nie musi jeszcze ogłaszać, bo do wyborów zostało czasu przeszło rok.
  Polityk, który zamyka sobie dobrowolnie jedną z furtek, nie zasługuje na miano lidera. Do tego Kaczyński uczynił własną partię zakładnikiem swojej woli.
  Jeśliby Kaczyński przeczuwał, że PiS nie wygra wyborów do Parlamentu Europejskiego i samorządowych, kandydowanie na prezydenta na prezydenta byłoby najlepszym dla niego wyjściem. Jest już wiekowy i to ostatnie jego podrygi w polityce.

 16. Raport Macierewicza w sprawie likwidacji WSI a właściwie formalno-prawne następstwa jego opublikowania ciągną się już ponad 7 lat i ciągle nie wiadomo czym on właściwie był. Dokumentem państwowym nie, chociaż opublikowany w Dzienniku Ustaw, przewodniczący nie był funkcjonariuszem publicznym bo mu nie płacono ale był o dziwo funkcjonariuszem pełniącym publiczną funkcję. Mylił się publikując nie zawsze sprawdzone a niekiedy kłamliwe informacje ale ponieważ „myślał” inaczej więc odpowiedzialności nie ponosi. Prokurator umarzający postępowanie pisze w uzasadnieniu: „tworząc raport, „przekroczył uprawnienia”, umieszczając w nim nieprawdziwe lub źle sprawdzone informacje. Nie dopełnił też obowiązku „rzetelności i staranności”. Stwierdza nawet, że postępowanie Macierewicza uznać należy za „działanie na szkodę interesu publicznego i prywatnego”, a zamieszczenie przez niego nieprawdziwych informacji naruszyło prawa wymienionych w raporcie osób i firm…”.

  Prokurator Stryjewski może pisać o naruszeniu prawa ale sprawę umarza. Bo interpretuje prawo inaczej niż wydające wyroki sądy mówiące o „dokumencie” i „funkcjonariuszu publicznym”. Jak widać „prawo” jest na tyle elastyczne iż te same fakty co innego znaczą w prawie karnym i cywilnym. W jednym są „kłamstwem” a w drugim „kłamstwem ale…”. Sytuacja dosyć kuriozalna i prawdopodobnie szopka z raportem Macierewicza będzie kontynuowana ponieważ nikt za to nie odpowiada a zażalenia na decyzję prokuratury już są składane i prawdopodobnie ta sama prokuratura będzie jeszcze ciągana po sądach.

  Prezydent Lech Kaczyński chyba nie bardzo zdawał sobie sprawę z konsekwencji decyzji dającej przewodnictwo komisji do spraw likwidacji WSI w ręce Antoniego Macierewicza. Jednak jako prawnik zapobiegł publikacji aneksu do raportu w Dzienniku Ustaw. Według samego pana Antoniego popełnił błąd, który powinien naprawić prezydent Komorowski tym bardziej iż sam pan Antoni twierdzi, wbrew opinii prokuratury, że dokumentem raport jednak jest.

  Prokuratura apelacyjna wydając wątpliwe orzeczenie sprowadziła gromy na swoją głowę. Już nikt nie wie jaka interpretacja jest właściwa, kto za co i w świetle jakich przepisów odpowiada, co jest kłamstwem a co prawdą i o co właściwie to całe zamieszanie. Sprawa niewątpliwie dotrze jeszcze do Trybunału Konstytucyjnego ale czy rozwieje wątpliwości w sprawie tak zagmatwanej? Będzie chyba tak jak zawsze czyli w zależności od przekonań partyjno-politycznych będziemy sobie wyrabiać opinie.

  Historia powołania komisji sięga roku 2006. Sejm RP przygotował wtedy uchwałę w takiej postaci, której konsekwencji nie przewidział a jej skutki odczuwa państwo do dzisiaj. 160 stron prokuratorskiego uzasadnienia nie rozwiewa wątpliwości a nawet wprost przeciwnie. Nieprofesjonalne przygotowanie ówczesnej decyzji o rozwiązaniu WSI pokazuje do dzisiaj jak bardzo brakowało czy brakuje w sejmie RP ludzi odpowiedzialnych, fachowych i umiejących przewidzieć skutki swoich decyzji. Zadanie wykonano ale odpowiedzialnych brak. Sprawa reorganizacji służb specjalnych, w założeniu w każdej państwowej strukturze tajnych czy poufnych, jest rozpatrywana przez publiczną opinię.

 17. Prezes, specjalista od dzielenia społeczeństwa, podzieli też artystów i twórców. Sztuka jest dobra i sztuka jest zła. Destrukcyjne teatry, twórcy nie zasługują na dotacje. Sztuka o treści lewicowej, liberalnej – nie do przyjęcia. Prezes zaakceptuje sztuki historyczno-patriotyczne. PiS wygra, powoła ministerstwo do spraw cenzury – rewolucja kulturalna. Cenzura była już przerabiana, prezes wraca do korzeni. Pogubiłem się. Po której stronie stanie idol pisu – Jan Pietrzak?

 18. Z uwagą przeczytałem krótką polemikę pisiora o nicku spr z Obuzem i Noską. Nie od dziś odnoszę wrażenie, ze na tym portalu grasują ludzie opłacani przez PiS, którzy usiłują psuć dyskusję lub obrażać gospodarza blogu oraz innych jego uczestników. Spr nie ma żadnych argumentów a jedynie insynuacje. Jego celem nie jest przekonać argumentami, lecz wprowadzić cenzurę i zamykać za poglądy.To zresztą ostatnio PiS zaproponował w swoim programie.

 19. Męczyliśmy się kiedyś okropnie, bo prokuratura była ręcznie sterowana przez rząd i to wydawało się nam szczytem uzależnienia. Co za naiwność. Teraz mamy niezależną prokuraturę, która jest kierowana z tylnego siedzenia przez opozycję i to chyba przerosło najczarniejsze wizje polityków i politologów. W tym przypadku co do joty sprawdziło się porzekadło, że nigdy nie było tak źle, żeby nie mogło być jeszcze gorzej. Co prawda niektórzy przedstawiciele czwartej władzy, czyli mediów, twierdzą, że w ogóle nie mamy prokuratury, ale to należy uznać za paniczny defetyzm.Niezależność fatalnie przysłużyła się naszej prokuraturze – jeszcze raz okazało się, że cnota nie jest dobrem samym w sobie, zależy czemu lub komu służy. A prokuratura służy PiS-owi i jakby nie dość tego horroru było, to jeszcze stała się „największym bastionem oportunizmu i tchórzostwa”.

 20. Po tytule tego odcinka blogu można wnioskować, że co polskie, to według Noski chuujowe jest. [piszę dwa uu, żeby był dłuższy].

 21. Online pharmacies supply all lot greater than Tadalafil regarding no rx required; they additionally offer you best prices on higher quality generic Tadalafil. More serious negative side effects like ringing in the ears, seizure, lightheadedness, irregular heartbeat, massive feeling, breast pain, priapism, fainting, lack of breath, unexpected hearing loss, sweating and general unwell feeling do have to be stated, due to the fact that they could suggest your procedure is not going very as intended. The severe negative effects can suggest you are not benefitting from the procedure as a lot as you could and you will need to call your doctor concerning them. It’s possible that you will certainly be begun on a lesser amount compared to you may need – just to see how the treatment is going. Universal drugs include the exact same energetic ingredient – Cialis, and they are simply as effective. cheap tadalafil canada (Cialis) is a reliable treatment of impotence, or impotence. Nevertheless, which pharmacy to count on is a quite significant issue, and many individuals spend hrs on the net attempting to make that decision.

 22. This category indicates the medicine you are taking is not supposed to be taken by expectant or breastfeeding females, despite the fact that it is not anticipated to harm to an unborn infant. Unexpected eyesight reduction is one of such negative side effects that is frequently added to by a number of other aspects that could be personal, such as being buy tadalafil online cheapolder than 50, having hypertension, heart problem, pre-existing eye troubles, cigarette smoking consistently, or having high cholesterol degrees. You have to educate your physician of any of the following negative effects that are thought about to be fairly serious: abrupt vision loss, sweating, eyesight modifications, priapism, convulsions, lightheadedness, sudden hearing reduction, swelling in your hands, chest discomfort, lack of breath, and ringing in your ears.

 23. Your physician will certainly require to know if the moderate negative effects you might create at the start of your treatment – such as flushing, frustration, heartburn ( pyrosis ) or indigestion, pain in the belly, coughing, muscle discomfort, or diarrhea, change in magnitude or disrupt your everyday life. tadalafil cheap no prescription (Cialis) could be used by guys struggling with erectile dysfunction. It is supposed to be taken as really needed and could supply you regarding approximately 36 hours of efficiency, although this period might be various for different people. You will certainly have to look for emergency situation medical support if an overdose of Tadalafil is suspected.

 24. We have a few ones for you to have a look at, and we have actually been compiling them for quite a while. We have a few ones for you to have a look at, and we have actually been compiling them for quite a while. buy tadalafil tablets is a dental prescribed medication utilized for the treatment of ED (impotence). This suggests that the drug is made by a company different from the one that has a brand, but all the standards are valued. Moderate negative effects are common and could include looseness of the bowels, indigestion, muscular tissue pain, hassle, heartburn, pain in the flushing, coughing, or tummy. Prior to you begin the therapy, the following medical problems are supposed to be reported to your medical service provider as they can influence the amount you are prescribed: diabetes, cavernosal fibrosis, uneven heart beat, angulation, stomach or intestine lesions, stroke, blood cell problems, Peyronie’s illness, higher blood tension, breast pain, high cholesterol, renal, liver, or heart illness, any hemorrhaging ailment, a cardiovascular disease, and low blood stress. Take the precise dosage suggested by your doctor.

 25. Given that Tadalafil is a potent and major medicine it has actually been checked on hundreds of people to make certain it does not have lethal negative effects in many people. Before you are recommended any kind of dosage (Tadalafil can be found in tablets consisting of 5, 10 an 20 mg of the active component), make certain your health and wellness treatment carrier is mindful of any type of health and wellness disorders you have, such as a record of a movement, angina, Peyronie’s disease, a past of cardiac arrest, cardiovascular disease, reduced blood tension, heart rhythm troubles, physical deformity of the penis, sickle cell anemia, hemophilia, high blood tension, chest discomfort, a number of myeloma, a current past of a heart strike, retinitis pigmentosa, leukemia, or any other ones that could potentially hamper the efficiency of your treatment. Eating grapefruit and consuming grapefruit juice is not recommended as interference regarding Tadalafil is likewise possible. , if any type of signs appear and get even worse with time contact your medical professional to review possible remedies. This could threaten as the same allergy is most likely to occur again. The normal tadalafil 10mg price in india dosage is 10 mg of the active component Cialis.

 26. It is not advised to take various other substance abuse for the treatment of impotence, such as alprostadil and yohimbine, while you are taking tadalafil. Some various other disorders (leukemia, several myeloma or sickle cell anemia) could raise the risk of creating significant negative side effects, featuring priapism (long and painful construction filled regarding long-term damages of your penis tissues).

 27. Erectile dysfunction could create in to a much a lot more major problem unless the client takes certain procedures to protect against that. If you or another person took way too much of Tadalafil and any of the adhering to symptoms are shown find emergency health care aid: back pain, muscle discomfort, flushing, frustration, stuffy or drippy nose, lengthened erection that is distressing and could cause a long-lasting damage of the penis tissues. This drug provides for around 36 hours of effectiveness and is expected to be taken 45 mins prior to making love. If you think the quantity you have actually been recommended is as well low – you can always talk to your medical professional and ask whether it’s possible to enhance it. In comparison regarding various other medications of the kind tadalafil 2.5 mg online offers up to 36 hrs of efficiency, which suggests when the client takes it they can have sex anytime during this duration. Or your physician will certainly recommend a reduced amount of this drug if you have any of the disorders pointed out over you could not be able to take Tadalafil.

 28. Tadalafil is not supposed to be taken much more commonly than every 24 hours, although you possibly won’t have to take it that usually anyhow. While in many of those cases you will still have the ability to utilize Tadalafil, you could have to have your dose readjusted for you to reward the most from the therapy. tadalafil is an impotence procedure drug that functions by raising the blood flow to the penis. Other drugs that are not supposed to be brought with Tadalafil consist of, but are not restricted to: seizure medications, antifungals, diclofenac, rifampin, HIV/AIDS medicine, antidepressants, isoniazid, doxazosin, imatinib, heart, blood or conivaptan pressure medicines, and anti-biotics. While it’s unclear whether these symptoms were created by solely taking the medicine, or might be connected to a variety of other aspects, in situation of experiencing any one of the signs look for prompt clinical attention.

 29. Do not take tadalafil if in the past you had an allergy to any one of its active ingredients. If you do this anyway, make certain you mention to your physician any one of the following signs that could occur throughout the sex: nausea, dizziness, tingling or tingling in your jaw, neck, chest or arms, or chest discomfort, as these may be severe negative side effects that suggest you have to quit the procedure. Tadalafil is preferred due to the fact that of a few mild negative side effects it in some cases induces (muscle pain, flushing, looseness of the bowels, cough, discomfort in the belly, heartburn ( pyrosis ), headache, and acid indigestion) and longest duration of efficiency – 36 hrs.

 30. You could have a look at our comparison web page today and determine where you are visiting purchase that generic tadalafil 50mg generic to be sure it functions well for you and prices much less money. This medicine is effectively tolerated and a few adverse effects are typically possible in people that just began the therapy, such as upset tummy, memory problems, pain in the back, muscle discomfort, aching neck, diarrhea, stuffy nose, hassle, warmth or inflammation in your breast, face, or neck. In reality, you will be choosing from a checklist of thoroughly selected pharmacies that we previously examined. This suggests you could potentially be paying a great deal less cash for the therapy, without any sort of demand for a prescribed.

 31. The common tadalafil 5mg price australia dose is 10 mg of the energetic component Cialis. Tadalafil (Cialis) can be recommended to address male impotence, also referred to as impotence, or ED. If you have some negative side effects that are not explained anywhere see to it you inform your doctor about them to make certain they do not worsen over time.

 32. Tadalafil (Cialis) could be prescribed for people whose sexual function as a result of any sort of reasons has been hindered and they are incapable to have sex without this sort of support. This tablet should be taken prior to sex and some excitement is required for a guy to have a construction. Such problems as a history of a stroke or a heart attack might be a contraindication. Tadalafil (Cialis) is a famously recommended PDE5 inhibitor that works by offering you with around 36 hrs of performance, allowing you to have sex anytime within this time period. tadalafil 40 mg for sale enhances erection hardness and resilience.

 33. tadalafil canadian pharmacy online is effectively allowed by many people, nevertheless, and you simply should don’t forget some mild negative side effects are feasible, including muscle discomfort, memory troubles, looseness of the bowels, sore throat, headache, stale nose, upset belly, or heat or soreness in your face. Tadalafil (Cialis) is taken by guys incapable to make love since of not enough erection. Sometimes the clients state light adverse effects (muscular tissue pains, dizziness and an indigestion). Tadalafil is normally prescribed for people with sexual performance issues. You can proceed taking Tadalafil if you get such irrelevant mild negative side effects as neck, diarrhea, memory problems, back pain, stuffy nose, warmth in your face, wound throat, indigestion, muscular tissue pain, problem, sneezing or soreness, while major negative effects like unexpected hearing reduction, seizure, general ill feeling, massive feeling, shortness of breath, priapism, irregular heartbeat, chest pain, calling in the ears, fainting, lightheadedness and sweating do need to be gone over with a qualified medical care provider to make certain you can have the issue identified. Tadalafil (Cialis) must be utilized in conformity with your doctor’s recommendations to get rid of impotence. Your construction will certainly disappear as typical after you have an ejaculation.

 34. See to it you state the following ones to your doctor before asking your man for a prescribed: breast discomfort, hypotension, a past of movement, cardiovascular disease, tummy ulcer, hemorrhaging disorder, liver condition, generic tadalafil onlinered blood cell ailment, high blood pressure, retinitis pigmentosa, congestive heart failure, renal illness, heart tempo troubles, or a history a cardiovascular disease. Several of these disorders may call for additional examinations. You could possibly begin your procedure extremely quickly, simply days from now, and going anywhere is not essential at all.

 35. If you wish to an excellent way to manage your health issues and would such as to ensure you never need to bother with your charge card harmony, obtaining tadalafil online might be the solution to all your petitions.

 36. Unless otherwise suggested by your medical carrier, take one tablet of tadalafil buy online uk half an hour prior to having sex with or without meals. If you have cardiovascular disease you could not be permitted to make love as a result of health factors. You will be started on a specific amount to see exactly how you react to it, yet you medical professional may readjust the amount later on for you to take advantage of the procedure a lot more.

 37. You will certainly additionally have to inform your health and wellness care supplier of any kind of medicines you are taking currently, such as erythromycin, telithromycin, rifampin, dalfopristin, voriconazole, doxazosin, HIV/AIDS medicines, antidepressants, conivaptan, heart, blood or ketoconazole pressure medicines, diclofenac, imatinib, clarithromycin, seizure medicines, itraconazole, isoniazid, and clotrimazole. tadalafil online 10mg (Cialis) is a drug planned for oral administration made use of to address impotence.

 38. Tadalafil (Cialis) can be used in clients suffering from impotence – inability to obtain a company construction as a result of a lot of severe explanations. An additional sort of Tadalafil is specially developed for taking it every day – because case you are supposed to keep to a particular application timetable and attempt not to skip your amounts. This is a long term (over 4 hrs) and uncomfortable construction that is unlikely to disappear unless appropriately managed. Unlike those light side effects, much more major adverse effects like abrupt hearing reduction, uneven heartbeat, unpleasant penis erection, seizure, breast discomfort, general ill feeling, sweating, fainting, shortness of breath, hefty feeling, swelling in your hands, vision adjustments and lightheadedness do have to be discussed with a certified health care carrier to ensure they are not affecting your therapy by any means. Tadalafil is a prominent drug for impotence treatment offered only by prescription. People drugs that you have to inform your medical service provider concerning before being prescribed best tadalafil tablets in india consist of, yet are not limited to: cyclosporine, alpha blockers, antifungals, sertraline, diltiazem, clarithromycin, isoniazid, danazol, erythromycin, metronidazole, delavirdine, dexamethasone, rifabutin, phenytoin, verapamil, medicines for hypertension, HIV protease inhibitors, impotence medications, fluvoxamine, lovastatin, efavirenz, cimetidine, phenobarbital, fluoxetine, and rifampin.

 39. Universal medicines are known to be specifically the very same in tadalafiltheir efficiency, although their inactive active ingredients could be various (those giving the tablet the shape and color).

 40. Before recommending this medicine your doctor is most likely to analyze your basic health and wellness problem to make certain taking tadalafil is secure and it will not damage you by any means. Similar to regarding any impotence medicine there are a lot of important things you need to remember when taking this drug. You can examine out our contrast page right now and determine where you are visiting get that universal Tadalafil to ensure it works well for you and expenses much less cash. This sexual disorder is not uncommon in men older compared to FIFTY, although recently instances of more youthful people are frequently reported. It has actually been used for a lengthy time for clients regarding constructions issues and ever since has already aided millions of males get their sex-related identification back.

 41. Much more significant negative effects like massive feeling, general ill feeling, fainting, puffinessing in the feet or hands, seizure, pain infecting the arm or shoulder, adjustments in vision, sweating, unexpected hearing loss, distressing penis construction, eyesight issues, uneven heartbeat, lightheadedness, shortness of breath and chest pain constantly have to be discussed with your wellness treatment provider to see if your procedure is being as efficient as expected. tadalafil 5mg online works by permitting even more blood to enter the penis and basically keeping it from escaping back – all that gave that the person is stimulated sexually.

 42. , if you are taking this medicine routinely make certain you take it at the very same time every day.. They might suggest there might be some problems with your therapy and some changes are called for. When you purchase canadian online pharmacy tadalafil online, see to it you shop with a reputable online pharmacy to get first class medications that will certainly be efficient. Guy older compared to 65 are likely to be prescribed the least expensive dose of Tadalafil as they have the tendency to be more delicate to the impacts of this medicine.

 43. In extremely uncommon cases these light negative side effects change in intensity and start to bother you. rx pharmacy online tadalafil can be taken even by people regarding heart rhythm issue, liver disease, a past of a stroke or heart disease, hypertension, heart condition, multiple myeloma, low blood stress, breast discomfort, kidney illness, hemophilia, bodily defect of the penis, current heart attack, leukemia, stomach ulcer and sickle cell anemia, although such people do need to obtain an examination from their doctor before they begin taking the drug for their male impotence. Take Tadalafil regarding 40-60 mins before having sex and prevent consuming any kind of alcohol or grapefruit juice for finest effects and security of the treatment. If you are interested to buy common Tadalafil that corresponds trademark name variety, we understand a few pharmacies you are going to take pleasure in shopping with, putting your orders whenever you seem like it and making certain they are the very best ones out there.

 44. The following medical disorders might affect the dosage you are prescribed and must for that reason be gone over with your health treatment service provider: high cholesterol levels, uneven heartbeat, Peyronie’s condition, liver, renal system, or heart illness, eye illness, extreme vision loss, lesions, cavernosal fibrosis, red blood cell troubles, chest discomfort, angulation, a heart attack, a stroke, hemorrhaging disorder, high or reduced blood pressure, or diabetic issues. One point you need to remember about tadalafil is that it will not cure impotence, instead of help you take command over your sex life during the duration of its effectiveness. Given that you will certainly be probably taking Tadalafil on the when-needed basis, there is no should stress over missing out on a dose. When integrating this medicine with various other medicines that have actually been reported to induce communications, you also need to be careful.

 45. The clients that are dealt with for the first time are prescribed 10 mg of this medicine, but this could be various if your health treatment carrier believes you need a higher or reduced dosage of this medication. An overdose of tadalafil is not anticipated to create dangerous health effects make certain you report the adhering to symptoms of overdose to your medical professional of your regional emergency room: stuffy nose, dripping nose, flushing, muscular tissue indigestion, discomfort and heartburn. Tadalafil needs to not be made use of in addition to nitrates, while such drugs as antifungals, rifabutin, higher blood pressure meds, seizure medications, HIV or AIDS medications, barbiturates, prescription antibiotics, prostate ailment medicines, antidepressants, blood stress medications, rifapentine and rifampin need to be talked about before the procedure is begun.

 46. Light adverse effects are possible, specifically at the beginning of the treatment. If you are allergic to any foods or medicines to make sure tadalafil tablets 2.5mg india is going to be safe for you, prior to starting the treatment tell your physician. Do not emulate some individuals who think all the medications must be stored in the fridge – just keep Tadalafil in an amazing dark spot where it will not be accessed by individuals to which is was not recommended. It’s particularly risky to integrate this medicine regarding nitrate-based medicines that can be found in a range of kinds – such as spots, lotions, sublingual tablets, normal tablets, and so on.

 47. Mix of Tadalafil regarding nitrate-based medicines, alpha-blockers (medicines used for the treatment of blood stress and prostate problems) and a few other medications can induce severe wellness consequences. All the drug stores we chose for you showed they are deserving of count on by offering ultimate high quality generics like where to buy tadalafil developed in the specific method any type of brand name medicines are. Tadalafil could trigger mild side result – such as upset belly, memory problems, muscle discomfort, diarrhea, hassle, warmth or redness in your face, aching neck, or stale nose, yet they are not likely to last for as well in length. Tadalafil adverse effects are not many and often tend to vanish quickly on their own. We understand just how you could appreciate all the many advantages of on the internet searching for Tadalafil, featuring quick delivery to your nation, efficiency, high level of service, confidentiality guarantees and absence of necessity to leave the comfort of your home. Abrupt eyesight loss is a rare problem stated by some people taking this medication, although it may be contributed to by a lot of other aspects, such as pre-existing eye problems, hypertension, being older compared to 50, cardiovascular disease, cigarette smoking consistently, and higher cholesterol degrees. Tadalafil (Cialis) is a highly effective prescribed PDE5 prevention made use of for the treatment of male impotence, likewise referred to as erectile disorder.

 48. The broad accessibility of Tadalafil online has made it almost difficult to pick the pharmacy you are visiting shop with. If you see any of these negative effects while having sex, stop the sexual task instantly and trying emergency health care aid. All the drug stores we decided on for you proved they are worthy of trust by providing supreme top quality generics like tadalafil formulated in the exact means any type of brand medications are. Some meds you are taking or are intending on taking could affect the excellence of your treatment.

 49. Before you start the treatment satisfy tell your healthcare supplier if you are taking ketoconazole, doxazosin, antidepressants, conivaptan, HIV/AIDS medications, seizure medications, erythromycin, telithromycin, rifampin, diclofenac, imatinib, dalfopristin, voriconazole, clarithromycin, clotrimazole, isoniazid, itraconazole, or any sort of heart or blood stress medicines, as drug communications are feasible. Unable to obtain an erection sufficient for finishing sexual relations. tadalafil has been utilized for over 12 years to aid guy patients, even with the intensity of their disorder, to obtain their sexual power back and return to regular life. If you are taking this medicine on a regular basis ensure you take it at the very same time every day. Tadalafil (Cialis) is just one of the few most prominent medicines for the therapy of male impotence, more precisely defined as impotence.

 50. It should be taken no greater than daily with 24 hours in between both amounts. It’s extremely important that every person would check out a physician before composing his mind about taking this drug. Remain within the limits of your recommended quantity to stay away from overdose signs and severe complications. tadalafil buy india is effectively tolerated and just a couple of mild side impacts are often stated. Nevertheless, you have to state all the wellness conditions you have actually or made use of to have as they might potentially disrupt your procedure making it less successful. Universal medicines are all the same in top quality and reliable, as long as you acquire them from a reputabled pharmacy that has all the encounter it takes. This medication needs to not be made use of by anyone that thinks he has an issue with erection.

 51. If you have any sort of contraindications, Make certain you speak to a health and wellness treatment expert prior to starting to take where to purchase tadalafil online and inspect. These feature unpredictable angina, kidney or liver problems, an inherited retinal disorder, stomach ulcer, or irregular heartbeat. People figured out with cardio condition or having some heart disease risk aspects are at a greater danger of establishing significant symptoms influencing their mind, blood boats and heart. Individuals taking this medication without any kind of specific clinical factor are at a greater threat of developing an obsession – which suggests they will not be able to carry out sexually in the future without taking Tadalafil. Never integrate Tadalafil regarding nitroprusside, nitrates, specific alpha-blocker medicines, or entertainment medicines which contain nitrates, as an abrupt drop in blood pressure is feasible. It helps most patients taking it assisting them get harder constructions. Tadalafil is a male impotence medicine that comes as tablets containing 5, 10 and 20 mg of the energetic ingredient Cialis.

 52. Tadalafil is effectively allowed regarding simply a couple of moderate adverse effects possible, such as pyrosis ( heartburn ), acid indigestion or flushing, diarrhea, pain in the belly, muscle, cough, and hassle pain. However, you have to be extremely careful when selecting a best spot to buy Tadalafil For Sale Without Prescription, as there are a lot of various facets you will need to remember. This can bring about the permanent damage to the tissues of the penis and as a result must be mentioned as early as feasible. While some communications regarding Tadalafil can intensify your negative effects, others could create significant and even dangerous health repercussions. You could purchase Tadalafil online not a problem nowadays, and we are going to help you locate the perfect pharmacy to do that. Whether it passes in to breast milk or not.

 53. While it is not known without a doubt whether these consequences could arise from taking PDE5 preventions, it’s recommended to hop instant clinical help in instance you experience the signs stated over. You can purchase Tadalafil online, before the initial time it’s suggested to visit your health treatment service provider. Tadalafil (Cialis) is a prescribed drug that could be recommended to manage male impotence. Tadalafil is not to be shared with other individuals, also if you think they need this medication and will profit from it. Tadalafil Tablet Online In India is readily available in three various dosages – 5 mg, 10 mg and 20 mg of the active component to see to it your treatment will certainly be tailored to your personal necessities. Tadalafil (Cialis) is commonly recommended for the treatment of impotence. If you are not certain whether you are sensitive to any drugs or items, some examinations may be required to ensure Tadalafil is safe for you and you will certainly reward from it.

 54. Do not start taking tadalafil india buy in case you are making use of other medicines, even if those are some organic supplements or vitamins suggested by other physicians. You are supposed to take every amount of Tadalafil not more usually than every 24 hours regarding a full glass of water. If you are taking Tadalafil you are not supposed to use any kind of various other medicines planned for the treatment of erectile disorder. Your wellness care carrier is likewise supposed to be notified of the following clinical problems: retinitis pigmentosa, a past of a heart attack, renal system disease, bleeding condition, chest discomfort, a recent past of a movement, congestive heart failing, bodily defect of the penis, heart problem, tummy ulcer, liver illness, low or high blood pressure, or blood cell condition.

 55. Tadalafil aids men attain a harder and more stable erection making it feasible for them to make love. There are presently two different sort of Tadalafil – the one that need to be taken as required and Tadalafil for day-to-day use. Although 10 mg is the generally prescribed dosage, yours might be reduced or higher depending upon that details, and your medical professional could wish to monitor your progression additionally. We are supplying a wonderful method out for you: a selection of finest pharmacies we chose based on a large range of factors. The complying with meds are supposed to be discussed: isoniazid, alpha blockers, danazol, diltiazem, amiodarone, various other erectile disorder therapies, rifampin, HIV protease preventions, erythromycin, clarithromycin, carbamazepine, rifabutin, antifungals, cimetidine, and medicines for hypertension. You constantly have an option when it comes to getting Tadalafil online, as there are a lot of drug stores available for you to go to and enjoy. If you think tadalafil is not working appropriately for you, you could speak with your medical professional and review your alternatives.

 56. A lower or higher amount could additionally be required if you are going to take Tadalafil in addition to seizure medications, doxazosin, imatinib, blood or heart stress medicines, antidepressants, prescription antibiotics, diclofenac, HIV/AIDS medication, rifampin, isoniazid, antifungal medicines, or conivaptan, as otherwise either of your therapies could end up being less effective. Naturally, most of the times, you will certainly be getting a common version of tadalafil canada generic, but if you understand a point or more regarding medications and the way they are produced, you will recognize this just indicates an opportunity for you to spend less without missing out on the high quality. Significant negative side effects are also feasible, although take place in really uncommon instances. Report the complying with health problems to your medical professional: diabetic issues, hypertension or reduced blood pressure, heart failure, a history of a movement, chest discomfort, hyperlipidemia, uneven heartbeat, retinal conditions, liver or renal condition, hemorrhaging disorders, tummy abscess, cardiovascular disease, bone marrow cancer cells, unusual shape of the penis that might indicate conditions such as Peyronie’s disease, blood ailment, leukemia or a history of a serious eye disorder referred to as NAION. This indicates you may to be able to completely take advantage of either or both your procedures.

 57. It is not known for certain whether Where Can I Buy Tadalafil can enter bust milk and can influence the health and wellness of a nursing infant. If you obtain breast discomfort, puffinessing in your ankles, feet, or hands, vision changes, uneven heartbeat, light-headedness, back discomfort, shortness of breath, fainting, seizure, ringing in your ears, or abrupt hearing reduction – state any one of the shoe serious adverse effects to your medical give straightaway. Some or any of the following problems should likewise be stated: a past of a movement, a recent record of a cardiovascular disease, hemophilia, numerous myeloma, chest discomfort, hypertension, angina, Peyronie’s condition, a history of coronary infarction, bodily defect of the penis, retinitis pigmentosa, sickle cell anemia, heart tempo issues, leukemia, heart illness, and reduced blood pressure.

 58. You need to inform your doctor if you have any type of clinical disorders likely to influence the success of your treatment with tadalafil generic in india, there are no stringent contraindications for this medicine. Tadalafil (Cialis) is a drug that is supposed to be taken only by people to who it was prescribed to get rid of erectile dysfunction. It means that every guy, despite how aged or young, and despite just how extreme the troubles is, can benefit from the advantages Tadalafil provides. This means the person does not need to take it specifically a hr before making love and try to finish sexual task within 4 hrs from that moment.

 59. Hello would you mind sharing which blog platform you’re working with? I’m looking to start my own blog in the near future but I’m having a hard time making a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your layout seems different then most blogs and I’m looking for something unique. P.S My apologies for being off-topic but I had to ask!| а

 60. I have been exploring for a little for any high-quality articles or blog posts on this sort of area . Exploring in Yahoo I eventually stumbled upon this site. Studying this info So i’m glad to exhibit that I’ve a very good uncanny feeling I found out exactly what I needed. I most surely will make certain to don?t disregard this web site and provides it a look on a continuing basis.| а

 61. gokkasten multiplayer gratis , gokkast wild thing – casino games gratis spelen : jackpotslotty fruitautomaten .

 62. casino boot utrecht , gokkasten casino slots – holland casino utrecht werken : speelautomaten speluitleg .

 63. het of de gokautomaat , gratis gokkast bierhaus – holland casino utrecht eerste kerstdag : holland casino venlo tino martin .

 64. gratis gokkasten voor de fun , online casino spellen – cash game holland casino nijmegen : gokkasten spelen ideal .

 65. casino kansspelbelasting , van der valk met casino – zodiac casino belasting : entree holland casino rijbewijs .

 66. eerste mechanische speelautomaat , holland casino games online – holland casino utrecht dresscode : zeus gratis gokkasten mobiel .

 67. holland casino geldprijzen , classic gokkast gratis spelen – casino spelletjes scouts : online casino echtgeld book of ra .

 68. werken bij jacks casino tilburg , van der valk met jacks casino – online casino zonder wagering requirements : holland casino gokkasten gratis .

 69. norges beste online casino , zon casino mobiel – casino online bonus zonder storting : holland casino venlo poker series .

 70. casino van der valk drachten , gratis slots zeus spelen – casino zonder id : online casino ipad echtgeld .

 71. online poker holland casino , gratis spelen slots – holland casino amsterdam timing : holland casino nijmegen gratis parkeren .

 72. online casino bonussen zonder storting , stargames echtgeld casino – holland casino groningen arrangement : spelletje fruitautomaat .

 73. holland casino cash game , atari speelautomaat – mag je met rijbewijs in holland casino : slot spel flashback .

 74. trarbach speelautomaten , online casino gokkasten – online casino echtgeld spiele : 5 euro blackjack holland casino .

 75. online casino voor echt geld , millennium speelautomaten – nieuwe online casino 2020 : gokspellen echt geld .

 76. eenarmige bandiet te koop gevraagd , online casino zonder aanmelden – holland casino virtual reality : online casino slots strategie .

 77. casino winst belastingdienst , winst casino las vegas – geld storten zonder problemen : holland casino amsterdam eten .

 78. intergames speelautomaten , meeste kans op winnen online casino – zeus slot spelen : tafels automatiseren spel .

 79. belasting kroon casino , casino echt geld – geld verdienen door games te testen : wat is een eenarmige bandiet .

 80. beste online gokkasten , online casino direct uitbetalen – zonder storting casino : gratis gokken rad van fortuin .

 81. 100 gratis spins zonder storten , algemene voorwaarden kroon casino – beste online casino bonus 2020 : hobea speelautomaten .

 82. gratis zeus gokkast spelen , casino heroes uitbetalen – parkeren holland casino nijmegen vierdaagse : fruitautomaten gratis spelen .

 83. casino nu spelen , one casino beste slots – speelautomaat huren : van der valk breukelen casino .

 84. geld storten zonder naam , mr play casino ervaringen – holland casino groningen menukaart : bitcoin casino spelen .

 85. geld overmaken oranje casino , aanwezigheidsvergunning speelautomaten den haag – occasion fruitautomaten : grootste winkans online casino .

 86. holland casino groningen nieuwe locatie , uitleg speelautomaten holland casino – cinderella gokkast gratis : zodiac casino is dat betrouwbaar .

 87. android casino echtgeld , wet speelautomaten – casino app android echt geld : mini gokkast spaarpot .

 88. holland casino venlo kledingvoorschrift , holland casino utrecht entree – casino try out pakket ervaring : gratis gokkasten book of ra .

 89. vacatures speelautomaten , gratis gokkasten jokers wild – casino admiral nederland : gratis online fruitautomaat spelen .

 90. uitbetaling multi poker holland casino , beste online speelautomaten – gratis free spins zonder storting : online gokken fruitautomaat .

 91. top 10 betrouwbare casino , casino spellen scouting – bierhaus gokkast gratis spelen : playamo casino betrouwbaar .

 92. zeus gratis gokkasten online , online casino met bonus – sinderella gokkast gratis : casino spellen online gratis .

 93. geld wisselen bij casino , casino telefoon betalen – casino fruitkasten gratis : holland casino groningen entree .

 94. wat betekent casino in het italiaans , gratis fruitautomaat random runner – welkomstbonus zonder storting sport : casino bij van der valk heerlen .

 95. nieuwe casino waalwijk , van speelautomaten branche-organisatie – vacature monteur speelautomaten : speelautomaten heeze .

 96. is 777 casino betrouwbaar , gratis 5 euro gokkasten – online casino strategie erfahrung : gratis geld met gokken .

 97. blackjack holland casino regels , geld im online casino verdienen – jacks casino online spelen : download gratis gokkasten .

 98. van der valk nabij holland casino , gokspellen lijst – gratis gokkast bierhaus : betrouwbare casino sites .

 99. van der valk utrecht casino , prijs gewonnen holland casino – eerste mechanische speelautomaat : osiris casino bonuscode .

 100. holland casino roulette machine , videoslots spelen – nieuwe netent casino 2020 : inzet roulette holland casino .

 101. holland casino legitimeren met rijbewijs , casino opwaarderen met telefoon – gratis slots spellen spelen : hoeveel winst maakt holland casino .

 102. geld storten zonder kosten , nieuwe online casino – snelle uitbetaling online casino : online roulette voor geld nederland .

 103. holland casino eindhoven email , oranje casino bonus uitbetalen – online casino met registratiebonus : holland casino amsterdam central .

 104. ander woord gokautomaat , gratis online gokken – speelautomaten zoetermeer : poker strategie in casino .

 105. bonuscode casino superlines , holland casino utrecht webcam – nieuwste fruitautomaten 2020 : online gokken gokkast top shot .

 106. spinia casino betrouwbaar , zeus gratis gokkasten mobiel – gratis spelen gokkasten : van der valk gran casino .

 107. casino spellen huren belgie , 10 euro gratis zonder storting – kroon casino mobiel : gratis fruitautomaat spelletjes .

 108. holland casino cash game rake , beste nederlandse casinos – parkeren bij holland casino eindhoven : online casino gewinn strategie .

 109. nederlandse live casino , gratis spelletjes holland casino – gokken fruitautomaat : blackjack tellen holland casino .

 110. meeste winkans holland casino , hoogste jackpot holland casino eindhoven 2001 – gratis gokkasten tablet : goldrun gokkast gratis .

 111. munten schuiven speelautomaat , speelautomaten hoogeveen – nieuw holland casino rotterdam : classic gokkasten online .

 112. holland casino 2e kerstdag , casino spelletjes gratis zeus – gratis gokken roulette : karel lassche speelautomaten bv .

 113. betalen per telefoon casino , storten vanaf 5 euro casino – is oranje casino betrouwbaar : casino geld lenen .

 114. bonuscode ridika casino , fruitautomaat online spelen – gratis gokspelletjes spelen : bankrekening openen zonder storting .

 115. gratis geld bij aanmelden casino 2020 , casino met telefoon betalen – casino spellen gratis spelen : hat jemand im online casino gewonnen .

 116. I have been exploring for a little bit for any high-quality articles or weblog posts in this kind of house . Exploring in Yahoo I ultimately stumbled upon this web site. Reading this information So i am happy to convey that I’ve a very just right uncanny feeling I found out exactly what I needed. I such a lot indubitably will make sure to do not put out of your mind this web site and provides it a look on a continuing basis.| а

 117. kansspelbelasting 2020 online casino , hollandia speelautomaten – holland casino try out pakket 2 personen : winstuitkering holland casino .

 118. king of slots gokkast , welke is de beste online casino – holland casino amsterdam schiphol : gratis gokkasten spelen grand casino .

 119. casino geld zonder storten , ovo casino strategie – dolmans speelautomaten : nieuwe slots holland casino .

 120. gratis oude speelautomaten spelen , casino van de valk eindhoven – slot casino echt geld : gratis spelen zonder storting .

 121. bonuscode casino belgium , bingo spelen voor echt geld – huuuge casino beste slots : de beste online casino spellen .

 122. aantal gokkasten las vegas , cash 300 gokkast gratis spelen – gokmachines gratis spelen : tips voor in het casino .

 123. holland casino venlo nieuwe locatie , duitse gokkasten online spelen – md speelautomaten : casino 10 euro storten .

 124. holland casino amsterdam west westpoort , casino gratis gokken – spelen gokkasten : zodiac casino betrouwbaar of niet .

 125. flamingo casino noord holland , gratis gokspellen spelen – casino spellen : casino snelle uitbetaling .

 126. casino oude binnenweg rotterdam , online casino betrouwbaar ideal – speelautomaten exploitant worden : geld verdienen in online casino .

 127. gokautomaten hacken , casino gratis spelletjes – online slots spelen echt geld : kruiswoordraadsel speelautomaat .

 128. uitleg speelautomaten casino , online casino blackjack strategie – casino bonus nederland : hoe winnen casino .

 129. holland casino zandvoort , sizzling hot gokkast gratis spelen – online gokken gratis geld : casino spelen met echt geld .

 130. holland casino belasting betalen , gokautomaten waalwijk – gratis casino spelen : ervaringen luxury casino .

 131. online casino gratis echtgeld , gratis geld bij aanmelden casino – online poker holland casino : van der valk dordrecht casino .

 132. gratis gokkast spelen jolly joker , gokkast online gokken – holland casino utrecht reserveren : holland casino arrangement scheveningen .

 133. jacks casino van der valk eindhoven , wat is een eenarmige bandiet – casino met paysafecard : holland casino slots online .

 134. belastingdienst speelautomaten , eenarmige bandiet reparatie – casino heroes betrouwbaar : holland casino groningen verhuisd .

 135. holland casino wat zijn punten waard , gokautomaten belasting – parkeren bij holland casino utrecht : online casino spelen nederland .

 136. gratis gokken rad van fortuin , van der valk casino hoorn – online casino met klarna : hoogste jackpot gokautomaat las vegas .

 137. casino met gratis bonus , online casino echtgeld bewertung – holland casino utrecht adres : holland casino amsterdam kledingvoorschriften .

 138. online casino betalen met sms , gratis spins casino zonder storten – online casino met bonus : gratis nieuwste gokkasten spelen .

 139. geld verdienen im online casino , geen stortingsbonus – belasting casino : ouderwetse gokkasten online .

 140. speelautomaten casino valkenburg , casino spelletjes online – turbo casino uitbetaling : fruitautomaat ipad gratis .

 141. gokkasten spelen ideal , gokken spelletjes – ouderwetse fruitautomaten : slot machines gratis spelen .

 142. holland casino zandvoort poker , nieuwe online casino 2020 – gratis slots gokkasten : holland casino identificatie rijbewijs .

 143. van der valk casino eindhoven , uitbetaling eskimo casino – fruitkasten online gratis : makkelijk geld verdienen casino .

 144. oude gokkasten online spelen , zonder id naar casino – holland casino eindhoven menukaart : online casino met welkomstbonus zonder storting .

 145. wet op de kansspelen speelautomaten , online uitschrijven holland casino – hoe slots spelen : holland casino sloterdijk adres .

 146. casino voor hetzelfde geld , casino met klarna betalen – speelautomaten autoriteit : gratis kroon gokkasten spelen .

 147. betalen casino , casino roulette spelen – casino app android echt geld : online gokken met gratis bonus .

 148. holland america slot machines , 21 casino uitbetalen – van der valk gran casino : bushalte holland casino groningen .

 149. alle holland casinos nederland , zuidwest speelautomaten – casino met gratis welkomstbonus : online roulette met echt geld .

 150. top casino bonussen , legale belgische online casinos – gratis welkomstbonus online casino : speelautomaten monteur gevraagd .

 151. casino spellen uitleg , bankrekening openen zonder storting – van dessel speelautomaten : oranje casino online spelen .

 152. uitbetaling pokertoernooi holland casino , holland casino try out geldigheid – ovo casino bonuscode vip : casino gratis spellen .

 153. van der valk casino eindhoven , holland casino winst maken – holland casino live roulette : multiplayer gokkasten gratis .

 154. gokspelletjes gratis , gratis gokkasten club 2000 – synoniem voor gokmachine : prijzengeld holland casino poker .

 155. holland casino eindhoven openingstijden , holland casino amsterdam solliciteren – speelautomaten etten : bogers speelautomaten .

 156. traarbach speelautomaten group , holland casino roulette minimum inzet – gratis gokkaste spelen : beste casino online .

 157. nieuwe casinos , online casino welkomstbonus zonder storting – loontjens speelautomaten : speelautomaten valkenburg .

 158. online gokkasten nl slotplaza , speelautomaten monteur – casino gratis bonus zonder storting : merkur online casino lastschrift .

 159. casino try out pakket voorwaarden , gratis gokken op gokkast – blackjack holland casino kaarten tellen : wat is de entree van holland casino .

 160. speelautomaten tickets , speelautomaten gratis spelen – gokautomaat spelen gratis : casino spelen jeugdbeweging .

 161. online casinos holland , online casino med startgeld – holland casino giraal uitbetalen : wanneer gaat nieuwe casino amsterdam open .

 162. viel geld im casino verloren , barbados casino betrouwbaar – spellen in holland casino : waar vind je de beste gratis online gokkasten .

 163. casino storten vanaf 5 euro , beste slots oranje casino – holland speelautomaten marum : droom geld winnen casino .

 164. casino online welkomstbonus , holland online casino slot machines – slots spelen zeus : gratis oude gokkasten .

 165. lc speelautomaten arnhem , casino gratis welkomstbonus zonder storting – online roulette met echt geld : gokkast met hendel .

 166. slots angels gokkast , strategie gokken voetbal – beste casino nederland 2020 : fruitkasten online spelen .

 167. gratis online fruitmachines spelen , live casino nederland – flamingo casino nederland : speelautomaten fruit .

 168. beste slot machine holland casino , 5 euro gratis gokken zonder storting sport – van der valk breda casino : cash 300 gratis gokkast spelen .

 169. oude fruitautomaten spelen , 7red casino uitbetaling – holland casino amsterdam noord : gratis gokje zoeken .

 170. roulette winst casino , automatisch spelen staatsloterij – speelautomaten 4play : casino fruitautomaten gratis spelen .

 171. holland casino giraal uitbetalen , bwin casino kansspelbelasting – gratis spins zeus zonder storting : online gratis gokkasten .

 172. holland casino amsterdam openingsuren , ervaring holland casino – hoe win je veel geld in het casino : online casino ipad echtgeld .

 173. wat is een casino , casino spelen gratis online – strategie au casino : roulette verdubbelen holland casino .

 174. oranje casino uitbetalen , zeus casino gratis geld – casino voor poker : alle casinos in nederland .

 175. duitse gokkast resetten , fruitsalade spelletjes – gokkasten mobiel spelen : bubble machine spelen .

 176. holland casino utrecht kelner , gokkasten spelen op tablet – gratis gokkasten android : holland casino geld pinnen .

 177. casino gokkasten , gratis supertron gokkast – online casino betalen met telefoonrekening : bonussen belgische casino .

 178. holland casino venlo erfahrung , holland casino amsterdam jackpot – zeus gratis gokkasten android : online casino ideal 5 euro storten .

 179. gokken gratis geld , gratis online nudge gokkasten spelen – oranje casino hoe uitbetalen : betalen met creditcard holland casino .

 180. gratis geld bij aanmelden casino 2020 , gokkast gratis bonus – gratis nieuwste slots spelen : fruitman gokkast gratis spelen .

 181. casino nederland gokkast , gratis gokken kasten spelen – holland casino amsterdam garage : casino spelletjes met gratis bonus .

 182. hot 4 shot deluxe gokkast , beste ideal casino – geld verdienen online roulette : gokautomaat tekening .

 183. casino met trustly , im casino geld verloren – werken bij holland casino ervaring : gratis bonuscode online casino .

 184. parkeren casino utrecht kosten , android casino echtgeld app – casino near holland mi : holland casino amsterdam area netherlands .

 185. speelautomaten oosterhout de wijsterd , casino spelletjes scouts – gokkast zelf repareren : speelautomaten in den haag .

 186. wer hat im online casino gewonnen , holland casino geld storten – fruitautomaten free : holland casino utrecht sabroso .

 187. beste online casino nederland 2020 , gokkasten zonder storting – eskimo casino ervaringen : casino krijco utrecht .

 188. kroon casino gratis spelen , holland casino identificatie rijbewijs – van der valk met casino : online casino lastschrift bezahlen .

 189. casino spellen online gratis , holland casino venlo arrangement – gokkast zeus gratis : casino online welkomstbonus zonder storting .

 190. gratis slots spellen spelen , the slotfather gokkast – fruitautomaat gratis online : 5 euro storten casino .

 191. kansspelbelasting casino buitenland , oranje casino bonus uitbetalen – holland casino venlo cash game : limiet roulette holland casino .

 192. online casino echtgeld geschenkt , maximale uitbetaling holland casino – speelautomaten oosterhout : eskimo casino uitbetalen .

 193. speelautomaten nederland , casino met hoge bonus – nieuwe locatie casino utrecht : casino spellen huren belgie .

 194. wat is casino in het frans , gratis gokkasten spelen op mobiel – nieuwe slots holland casino : online casino wirklich geld verdienen .

 195. hoe oud moet je zijn voor het casino , bonuscode circus casino – winst in casino : free bet geen storting .

 196. hoe lang duurt uitbetaling oranje casino , vos speelautomaten – spelen met gokkasten : casino heroes uitbetaling .

 197. betrouwbare online casino forum , gratis gokkasten spelletjes – online casino echtgeld handy aufladen : gokautomaat surprise .

 198. online gokkasten 777 nl gratis proberen , gratis fruitautomaten lotus – casino heroes betrouwbaar : the slotfather gokkast .

 199. holland casino eindhoven leeftijd , gratis gokkasten hoge inzet – gokkasten en fruitautomaten : gratis gokkasten spelen nl .

 200. gokkast reparatie groningen , geld verdienen zonder inleg – online videoslots spelen : casino en kansspelbelasting .

 201. geld storten casino , online casino voor geld – gokkasten online gratis : holland casino venlo adresse .

 202. hoe oud moet je zijn voor holland casino , twin player gokkast gratis spelen – nieuwe online casino december 2020 : casino geld lenen .

 203. holland casino kerst rotterdam , casino voor roulette – fruitautomaten 2020 : holland casino amsterdam noord .

 204. van der valk duiven casino , holland casino utrecht kledingvoorschrift – geld terug vragen online casino : wat verdiend een casinomedewerker .

 205. online mobile gokkasten , van der valk casino tilburg – online gokkasten ideal nederland : roulette strategie holland casino .

 206. casino gokkast online , gokmachine in het engels – domino speelautomaten : geld lenen bij holland casino .

 207. casino geld verdienen online , kansspelbelasting en casino – holland casino groningen brand oorzaak : geld gewonnen holland casino belasting .

 208. contant geld storten zonder melding , trada casino betrouwbaar – nederlandse casinos online : casino omgeving utrecht .

 209. tips voor het casino , kroon casino kansspelbelasting – gratis gokkasten nl : casino blackjack spelen .

 210. fruitautomaten tweedehands , holland casino try out geldigheid – holland casino met rijbewijs : holland casino utrecht bouw .

 211. holland casino rotterdam entree , nieuwe casino sites – geld verdienen in holland casino : online casino per lastschrift .

 212. gratis slots online spelen , geld verdienen online casino – gratis casino slots spelen zeus : casinoeuro betrouwbaar .

 213. holland casino groningen vacatures , gratis gokkasten fun – online casino storten vanaf 5 euro : holland casino amsterdam west parkeren .

 214. beste kasten holland casino , geld storten abn amro zonder bankpas – bonuscode casino luck : grootste winst online casino .

 215. online gokspelletjes gratis , casino android echtes geld – vacature holland casino amsterdam west : holland casino nieuwe parklaan .

 216. gokautomaten spelen gratis , welke online casino kan je 5 euro storten – speelautomaten hoofddorp : casino met gratis speelgeld .

 217. geld storten zonder pas abn , holland casino nl gratis gokkasten – speelautomaten turnhout : omzet holland casino winst .

 218. poker spelen holland casino , voorwaarden try out pakket holland casino – merkur echtgeld casino : zeus casino spelletjes gratis .

 219. gokkasten holland casino gratis , beste deutsche online casino 2020 – gratis gokkast top deck : gratis casino slots spelletjes .

 220. classic jackpot gokkasten , fruitkasten free online – gokmachine puzzel : casino online spelen gratis .

 221. holland casino roulette uitleg , online casino altijd winst – top 10 holland casino : gratis gokkast top deck .