Policyjna akcja „Alkohol i narkotyki”. Wśród zatrzymanych mieszkaniec gminy Kaczory

Kierowca samochodu osobowego miał w wydychanym powietrzu 3,5 promila alkoholu. Kolejny wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem narkotyków, a trzeci mężczyzna kierował samochodem mimo cofniętych uprawnień – to bilans policyjnej akcji „Alkohol i narkotyki”.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pile przeprowadzili na terenie powiatu pilskiego działania w ramach ogólnopolskiej akcji „Alkohol i narkotyki”. Efekt zakończonej akcji, to ujawnionych 3 nieodpowiedzialnych kierowców. Wśród nich znalazł się 25 letni mieszkaniec gminy Kaczory, który kierował Toyotą będąc pod wpływem narkotyków.

W trakcie działań policjanci ujawnili jeszcze 2 takich kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca pojazdu marki Seat Cordoba 42-letni mieszkaniec Piły. Podczas kontroli jego stanu trzeźwości okazało się, ze miał on w wydychanym powietrzu 3,5 promila alkoholu. Z kolei 28 mieszkaniec powiatu czarnkowsko–trzcianeckiego podróżował Oplem mimo cofniętych uprawnień. Każdy z nieodpowiedzialnych kierowców odpowie teraz przed Sądem.
– Ostatnie kontrole i organizowane akcje w ewidentny sposób wskazują, że po naszych drogach niestety poruszają się skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy – mówi podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik prasowy pilskiej policji. Prowadzący wczorajszą akcję policjanci zapowiadają, że będzie ona w najbliższym czasie powtarzana. Wszystko po to, aby w skuteczny sposób eliminować z naszych dróg pijanych kierowców.

1 komentarz do

  • 19 sierpnia 2018 at 10:59
    Permalink

    3? Albo mamy wyjątkowo bogobojny powiat, albo słabe te kontrole.
    Policja musi uczestniczyć w ‚ogolnopolskiej akcji’, której trzeba nadać tytuł, żeby kogoś złapać? DO ROBOTY!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *