Ścieżka rowerowa Kaczory-Piła już jesienią

KACZORY – PIŁA. Już jesienią Kaczory i Pilę połączy droga rowerowa z prawdziwego zdarzenia. Będzie miała długość 6,48 km., nawierzchnię głównie bitumiczną (na terenach leśnych tłuczniową). W ramach zadania przebudowana zostanie także zatoka autobusowa wraz z wiatą przystankową przy drodze gminnej Nowe Osiedle.

Przypomnijmy. 23 kwietnia 2018r. wójt Gminy Kaczory – Brunon Wolski przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Agnieszki Grabarskiej podpisał umowę o dofinansowanie Projektu pt.: „Poprawa infrastruktury komunikacyjnej łączącej jednostki osadnicze Pilskiego OSI – budowa ścieżki rowerowej na odcinku Piła – Kaczory oraz budowa infrastruktury transportu publicznego – zatok autobusowych”. Zadanie dofinansowane jest ze środków unijnych, a  realizowane przez Gminę Kaczory w partnerstwie z Gminą Piła.

W ramach przedsięwzięcia zostanie wybudowana droga dla rowerów na odcinku Piła – Kaczory o łącznej długości 6,48 km. Odcinek leżący na terenie Gminy Piła wynosi 2,38 km, natomiast pozostała trasa, stanowiąca większość leży na terenie Gminy Kaczory. Początek ścieżki zlokalizowany jest od strony Piły, stanowi włączenie w drogę powiatową nr. 1112P, koniec przypada w okolicy dworca PKP w Kaczorach. Nawierzchnia będzie głównie bitumiczna, w miejscach położonych na terenach leśnych znajdzie się nawierzchnia tłuczniowa. W ramach projektu przebudowana zostanie także zatoka autobusowa wraz z wiatą przystankową przy drodze gminnej Nowe Osiedle.

Jak podaje Urząd Gminy, droga dla rowerów połączy okolice centrum Kaczor ze stolicą regionu i ułatwi komunikację niezmotoryzowaną, w szczególności dla osób jeżdżących do pracy w Pile: –Realizacja pozwoli na ograniczenie szkodliwej emisji CO2 i poprawę stanu środowiska, ale także zwiększy atrakcyjność podróżowania środkami komunikacji publicznej, poprzez poprawę dostępności transportowej. Projekt przyniesie także zwiększenie spójności i intermodalności systemu transportowego, lepsze zarządzanie energią. Dodatkowym atutem ścieżki jest jej oddalenie od ruchu samochodowego, odcinki osłonięte są drzewami. Dzięki temu korzystanie z tej formy transportu jest bezpieczne i komfortowe, również ze względu na zmniejszenie natężenia hałasu jak i oparów spalin.
Całkowita wartość projektu to 2 118 604,54 zł, dofinansowanie z budżetu środków europejskich wynosi 1 647 426,89 zł. Termin realizacji zadania został wyznaczony na 15 listopada 2018 r.

(UG), (acz)

[źródło: Tygodnik Nowy]

 • 8 sierpnia 2018 at 14:48
  Permalink

  Ktoś powinien beknąć za budowę drogi rowerowej tak niskiej jakości (jak ktoś jechał drogą rowerową do Śmiłowa ten wie o co chodzi). Chcę widzieć miny rowerzystów z zachodu jak ktoś ich uświadomi, że to ścierzka rowerowa – takiej fuszerki nie robi się już nigdzie. Jakby robił to ktoś ze swoich pieniędzy nie miałbym z tym problemu, ale za nasze pieniądze robić taki syf????!!!!!

  Odpowiedz
  • 9 sierpnia 2018 at 18:23
   Permalink

   Na zachodzie (np.Holandia) budują ścieżki rowerowe, które świecą po zmroku… O czym tu gadać?

   Odpowiedz
 • 4 sierpnia 2018 at 22:32
  Permalink

  Mów sobie co chcesz Wójt wie lepiej… jeszcze za tak ciężkie pieniądze. Dramat

  Odpowiedz
 • 4 sierpnia 2018 at 16:56
  Permalink

  kto bedzie jezdził po tych kamieniach ? Testowałem i po 500 metrach tyłek mnie bolał. przecież to powinni wylać taki dywanik jak jest w Pile i w innych miejscach w całej Polsce. Żałosne…

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2018 at 09:56
  Permalink

  Zdrowego rozsądku brakuje ale decydentom. Ulica Nowe Osiedle jest najbardziej obciążoną pod względem komunikacyjnym i parkowania. Parkują pojazdy różnego typu i większość zachowuje się niezgodnie z przepisami o ruchu drogowym zostawiając pojazd z włączonym silnikiem. „Ja tylko chwileczkę do bankomatu”. I tak setki mądrych klientów Banku Spół. zostawia chmury spalin, plam olejowych, fetoru i brudów. Można również dostrzec załatwiających swoje potrzeby fizjologiczne bezpośrednio na przystanku lub za wiatą.
  A taki piękny jest parking przy Sklepie Groszek. Podobno tam nie można parkować bo jest to parking dla VIP z U. Gminy…

  Odpowiedz
 • 3 sierpnia 2018 at 09:13
  Permalink

  Najwyraźniej Tobie tiry przed oknami nie parkują i na pewno masz miejsce do postoju przed domem 😉

  Odpowiedz
 • 2 sierpnia 2018 at 23:45
  Permalink

  Chyba nikt nie będzie protestował podczas budowy tej zatoczki jak na Chodzieskiej do dnia dzisiejszego. Czy ktoś może wyjaśnić o co tym protestującym jeszcze chodzi, bo jest to żenujące i nic wspólnego nie ma ze zdrowym rozsądkiem.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *