Szkicowanie historii… Dosłownie i w przenośni

KACZORY. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaczorach i Szkoły Ponadgimnazjalnej nr 3 z Piły wzięli udział w projekcie „Kościół p.w. św. Andrzeja Boboli świadkiem historii niepodległej Polski”.

Spotkanie rozpoczął ks. proboszcz Andrzej Czerwiński, który opowiedział historię kaczorskiej parafii oraz „starego” kościoła.

Świątynia obchodzi w tym roku 106. rocznicę istnienia. Proboszcz przypomniał słowa Prymasa Tysiąclecia ks. Stefana Wyszyńskiego „Po Bogu najbardziej umiłowałem Polskę”.

– Oprócz historii i modlitwy celem z jakim przybyła do nas młodzież z pilskiej budowlanki był plener malarski. Przez cztery godziny uczniowie szkicowali obiekt – mówi Joanna Stachowiak z SP Kaczory.

W plenerze wzięły również udział uzdolnione uczennice z kaczorskiej podstawówki. Jak mówi pani Joanna, prace zostaną dopracowane w szkole i zaprezentowane podczas wystawy.Przy organizacji przedsięwzięcia współpracowały również: Stowarzyszenie „Nasza Budowlanka”, „Stowarzyszenie Przyjaciół Kaczor i Okolic”. Autorkami projektu były: Maria Forecka, Joanna Kolanowska, Lucyna Sawczak i Joanna Stachowiak.

Zobacz też Kościół p.w. św. Andrzeja Boboli świadkiem historii niepodległej Polski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *