XVII Wielka Gala Jeździecka przeszła do historii. Grand Prix Kaczor wygrał Łukasz Brzóska

DZIEMBÓWKO. Dzisiaj na boisku w Dziembówku rozegrana została XVII Wielka Gala Jeździecka w Skokach przez Przeszkody, będąca jednocześnie XVI Memoriałem im. Szymona Usowicza.

Zawody rozpoczął konkurs zwykły klasy „LL” o Puchar Starosty Powiatu Pilskiego. Jego zwyciężczynią została 15-letnia Oliwia Jach na Kresce, reprezentująca KJ Sokół Damasławek. Druga była Julia Krupińska na Lantanie (KJ Korona Wałcz), trzecia Aleksandra Szypryt na Omarze (KJ Leśna Podkowa Rychlik).

Konkurs dwufazowy klasy „L” o Puchar Sołtysa Wsi Dziembówko wygrał Jonasz Radowski na Colorado (BPK-Wie), drugie miejsce zajął Łukasz Brzóska na Big Benie (KJ Abrasives Group Jakubowo), a trzecie Julia Szymańska na Imarze (KJ Profil Piła).

W konkursie zwykłym klasy „P” o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kaczory triumfował Łukasz Brzóska na Carjonkerze (KJ Abrasives Group Jabłonowo). Drugi był Artem Abaimow na Urmeli (KJ Agro-Handel Śrem), trzeci Klaudiusz Jach na Black Jacku (KJ Sokół Damasławek).

W bardzo widowiskowym konkursie klasy „P” Toyota i Koń (czyli samochód i koń) najlepiej poradziła sobie para Łukasz Stokłosa – Klaudiusz Jach. Drugie miejsce zajęli Tomasz Stokłosa i Wojciech Dahlke, a trzecie Henryk Stokłosa i Łukasz Brzóska. Czwarty był poseł Grzegorz Piechowiak wraz z Joanną Krzyżostaniak, piąty starosta Eligiusz Komarowski ze Sławomirem Andruchowem, szósty szef rady gminy Kaczory Stefan Kowal z Hubertem Łaszczem, siódmy Janusz Michaelis z Piotrem Bąkiem, a ósmy sołtys Dziembówka Jan Robakowski w parze z Artem Abaimowem.

W konkursie klasy „N” o wzrastającym stopniu trudności z „jokerem” o Puchar Henryka Stokłosy najlepszy okazał się Łukasz Brzóska na Casaletto (KJ Abrasives Group Jakubowo). Ten sam zawodnik zajął też drugie miejsce, tym razem na ogierze Carjonker. Trzecia pozycja należał do Klaudiusza Jacha na Black Jacku (KJ Sokół Damasławek).

Wielkim finałem gali był tradycyjnie konkurs klasy „C” – Grand Prix Kaczor o Puchar Przechodni Wójta Gminy Kaczory. Wygrał go najpracowitszy tego dnia zawodnik – Łukasz Brzóska na wałachu Quicklensky. Do niego też powędrowała statuetka odlanego z brązu kaczora (laur przechodni, który po trzech zwycięstwach trafia na stałe do zwycięskiego klubu). W ubiegłym roku dzięki trzeciemu zwycięstwu Dawida Rakoczego kaczor stał się własnością Klubu Jeździeckiego Profil Piła.

– Cieszę się, że corocznie na galę przychodzi dużo widzów, by dopingować jeźdźcom i koniom, ale także by wspólnie się bawić, bo przecież też po to ta impreza jest organizowana – mówił wójt Brunon Wolski. Przy okazji podziękował posłowi Grzegorzowi Piechowiakowi za wsparcie w uzyskaniu dotacji od wojewody na budowę drogi Dziembowo-Kaczory. – W październiku powinniśmy już z tej nowej drogi korzystać. Będzie to skrót w dojeździe do Kaczor także dla mieszkańców Dziembówka.

– Dzięki takim ludziom jak wójt Brunon Wolski, jak przewodniczący rady Stefan Kowal, jak senator Henryk Stokłosa chce się człowiekowi pracować. Ledwie skończy się jedna gala, a już dzwonię do pani dyrektor domu kultury z myślą o organizacji następnej. Bo tutaj, w Dziembówku, ta impreza sprawdza się znakomicie – powiedział Jerzy Cerba, który siedemnaście lat temu wymyślił jeździecką galę.

[fp]

1 komentarz do

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *