previous arrow
next arrow
Slider

Organizatorzy i fani maratonu w Koszycach składają gratulacje pięciokrotnej zwyciężczyni KPM Chriscie Vahlensieck z Niemiec.

Niesamowita seria zwycięstw w latach osiemdziesiątych prawdopodobnie nigdy nie zostanie przez nikogo powtórzona. Ta pionierka biegania kobiet, niegdyś rekordzistka świata w maratonie i na 10 000 m oraz inicjatorka partnerstwa między Koszycami i Wuppertalem 27 maja 2019 roku obchodzi swoje 70-te urodziny.

► Trasa maratonu z nowym certyfikatem

Ulubiona, szybka, pełna fanów …
To tylko niektóre z cech związanych z trasą Koszyckiego maratonu. I przede wszystkim ponownie potwierdzona przez nowe certyfikaty AIMS i IAAF wydane po zaplanowanym ponownym pomiarze trasy. Certyfikat utrzymuje swoją ważność przez następne 5 lat i zostanie odnowiony ponownie przed 100. Rocznicą Maratonu Pokoju w Koszycach – Košice Peace Marathon.
Dla naszych młodszych czytelników – obecny układ trasy pochodzi z 1997 roku i jest bezpośrednio związany z Mistrzostwami Świata w Półmaratonie IAAF.

► Katka z okładek gazet

Od kilku tygodni stylizowana biegaczka pojawiła się na wizualizacjach Maratonu w Koszycach. Jest nią Katarína Bátovská z Tlmače.
Niedawno ukończyła półmaraton z czasem 1:28:02 i aby poprawić swój życiowy rekord planuje pobiec jesienią w Koszycach.
Nie ukrywa, że powoli zbliża się jej pierwsza próba na trasie pełnego maratonu. Dodaje również, że jej koleżanka pochodząca z Tlmače, Eva Seidlová, jest dla niej wielką inspiracją. Eva pobiegła swój pierwszy maraton w Koszycach w 1984 r., a także kilka kolejnych w tym w 2018 roku.

► Košice najszybsze na świecie – 70 lat temu

Patrząc sześć dekad wstecz, widzimy, że pierwsze kilometry biegu z 1959 roku, wskazywały na szansę na nowy rekord świata.
Było to możliwe, ponieważ w gronie biegaczy znalazł się mistrz Europy i najszybszy zawodnik z poprzedniego roku, Rosjanin Sergej Popow. Tempo w końcu osłabło, ale jego zwycięski czas 2:17:45,2 pozwolił mu wzbić się na szczyt światowego rankingu maratończyków po raz trzeci.
Dzięki pomocy Popowa Koszyce ponownie znalazły się w kronikach światowej lekkiej atletyki.

HISTORIE DZIEWIĘCIU DEKADS

► Czy zdążysz do końca Maja?

Zapisy na Maraton w Koszycach tradycyjnie odbywają się w kilku falach.

Poza szybkim startem w lutym i zdobyciem ostatnich numerów startowych tuż przed biegiem putty download manual.html , intensywność zawsze wzrasta, gdy zmienia się opłata rejestracyjna.
Ma to miejsce pod koniec maja, więc ci, którzy chcą większej zniżki, powinni zabezpieczyć swoje miejsce w bazie danych MMM 2019 w ciągu najbliższych kilku dni.

CHCĘ SIĘ ZAREJESTROWAĆ

Languages »