previous arrow
next arrow
Slider

Zaproszenie na 29. Bieg po Plaży w Jarosławcu

Jarosławiec to niewielka miejscowość w gminie Postomino, która w czasie wakacji zamienia się w nadmorski kurort. Biegacze przekonali się, że bieganie w Jarosławcu po tak nietypowych nawierzchniach jak plaża, to coś wyjątkowego co mogą doświadczyć tylko na nielicznych imprezach biegowych.

Bieg ma charakter otwarty, międzynarodowy, a wystartować w nim mogą osoby, które najpóźniej w dniu biegu ukończą 16 lat. Na wszystkich uczestników biegu czeka bogaty pakiet sponsorski, w którego skład wchodzi m.in. koszulka, medal, karta udziału w losowaniu upominków, kawa, napój izotoniczny, żel energetyczny, baton energetyczny, butelka piwa, ciepły posiłek i wiele innych. Trasa biegu prowadzi malowniczą ścieżką przyrodniczą na granicy dwóch gmin: Postomino i Darłowo. Na trasie znajdą się trzy punkty odżywiania i będą rozmieszczone na 5, 9 i 13 kilometrze, gdzie będzie można posilić się bananem, cukrem lub zagasić pragnienie wodą bądź napojem izotonicznym, 3 baseny z gąbkami oraz 7 kurtyn wodnych.

Jarosławieckie bieganie rozpocznie się o godz. 9:00 states area phone code , biegami młodzieżowymi na dystansach 500, 1000 i 2000 m. Następnie o 10:40 na dystansie 2200 m wystartuje XXIV Ogólnopolski Bieg Samorządowy „Bursztyn Jarosławca” w którym rywalizować będą samorządowcy: wójtowie, burmistrzowie, radni oraz pracownicy urzędów samorządowych. O godz. 11.05 spod bramy biegu głównego, na dystansie 230 m wystartują najmłodsi uczestnicy naszego sportowego wydarzenia (rocznik 2012 i młodsi) w biegu pn. „W pogoni za”. Zaraz po nim godz. 11:20 na stracie staną uczestnicy biegu rekreacyjnego „Podziel się życiem” z udziałem osób po transplantacji i zaproszonych gości na dystansie 1000 m.

W samo południe spod pomnika jarosławieckiego Rybaka nastąpi start 29. Biegu po Plaży, którego meta znajduje się na nadmorskim deptaku.

Dla usprawnienia zapisów, sekretariat biegu będzie czynny w sobotę 6 lipca 2019 r. od godz. 18:00 do 21:00 w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Jarosławcu (obok latarni morskiej), zaś w niedzielę 7 lipca, będzie otwarty od 7:00 do 11:30.

Gościem honorowym biegu będzie Pan Henryk Olszewski – Prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

W każdej kategorii wiekowej, odrębnie kobiet i mężczyzn będą nagrody pieniężne za miejsca 1-3, tegoroczny medal przedstawia jarosławieckiego Rybaka, koszulka natomiast podobnie jak w latach ubiegłych na ramiączkach wykonana z tkaniny oddychającej, w kolorze fuksji z czarnymi bokami.

Obecnie opłata startowa wynosi 60,00 zł i obowiązywać będzie do 20 czerwca 2019 r. Po upływie tego terminu opłata wynosić będzie 80,00 zł i będzie ją można uiścić wyłącznie gotówką w sekretariacie biegu.

Specyficzna trasa, doskonała atmosfera, znakomita obsada, sprawność organizacyjna oraz życzliwość mieszańców powodują, że naprawdę warto przyjechać do Jarosławca z całą rodziną, aby wziąć udział w naszym wydarzeniu i poczuć ten klimat.

Linki do zapisów:
Bieg Główny – https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4663
Bieg samorządowy – https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4664 user.html

Languages »